Субота, 20 Квітня, 2024

ТОП-9 небанальних локацій Львова

Львів – це не лише «Високий Замок», площа Ринок, палац Потоцьких та всім відома «Криївка». Ми зібрали для вас добірку нетипових і непопулярних локацій для відвідування. Тож розпочнімо наше небанальне знайомство зі Львовом! Більше на lviv-future.com.ua.

1.     Пластиліновий будинок

Це унікальне дитя архітектури розташоване біля Личаківського парку. Колись то був звичайний будинок, який збудували ще в 30-х роках ХХ стoлiття. Проте господар, якому він дістався у спадок, вирішив прикрасити особняк, тож попросив його оновити місцевого архітектора Миколу Сеника. Архітектор побачив бажаний для будинка вигляд уві сні, а потім втілив його в реальність. Зараз будинок має цікавий і нереалістичний вигляд.

Адреса: вулиця Цетнерівка, 16.

2.     «Ретро Гараж»

У цьому атмосферному музеї, що розташувався в старому ангарі трамвайного депо, є можливість наживо побачити ретро-автомобілі бізнес-, люкс-, та преміум-класу, а ще ретро-мотоцикли, мопеди й велосипеди різних конфігурацій. Зокрема, тут є чотири експозиції, одна з яких належить Львівському історичному музею, інші – приватним колекціонерам.

Вхід платний: для дорослих – 50 грн; для учнів, студентів та пенсіонерів – 20 грн; для дітей з багатодітних сімей, сиріт, людей з обмеженими можливостями, учасників АТО та дітей віком до 6 років – вхід вільний.

Адреса: вулиця Дмитра Вітовського, 57а.

3.     Домівка врятованих тварин

Це не зоопарк, де тварини здебільшого страждають, а притулок для тих, кого врятували волонтери від жорстокого поводження. У кожної тварини складна життєва історія: когось використовували на притравлювальних станціях, когось підкинули в поліетиленовому пакеті, а хтось був здобиччю для браконьєрів.

Тварин тут кілька сотень: вовки, лисиці, лелеки, черепахи, морські свинки, сови… Для їх лікування та утримування можна залишити грошову пожертву в скриньці біля входу.

Вхід вільний.

Адреса: вулиця Олекси Довбуша, 24.

4.     «Львіварня»

«Львіварня» – єдиний музейно-культурний комплекс пивної історії в Україні. Якщо коротко, то тут все про пиво та про Львів.

Комплекс великий за площею, тож зазвичай відвідувачі проводять у «Львіварні» багато часу, смакуючи пиво й розглядаючи тутешні експонати, деякі з яких, до речі, ігрові та інтерактивні: жива гравюра, театр тіней, 3D-голограма. Експонати можна чіпати руками й фотографувати. А саме пиво має унікальну рецептуру та історію створення.

Також можна замовити тематичну екскурсію, тривалістю 2-2,5 години. Екскурсовод розкаже історію пива у світі й у Львові, а ще про те, як пивом лікували людей, про львівську субкультуру «батяри», яка також була причетною до пивної історії Львова.

Вхід до музею – 100 грн, дегустація – 60 грн.

Адреса: вулиця Клепарівська, 18.

5.     «Фабрика повидла»

Вільний від туристичної навали район Підзамче, де колись мешкали переважно бідні люди, дещо відрізняється від іншого Львова своєю архітектурою. Яскравий приклад – «Фабрика повидла» – споруда казкового вигляду з неоготичними вежами й баштою. Незважаючи на назву, тут не виготовляють повидло, а збудували її ще на початку ХХ століття для виготовлення спиртних напоїв. Пізніше тут був винний завод, а потім – овочева база.

Зараз усередині споруди розміщений мистецький центр, де часто відбуваються перформанси, кінопокази та різні майстер-класи.

Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 124.

6.     Кам’яниця Шульців

Підзамче вирізняється ще й чиншовими кам’яницями кінця ХІХ – початку ХХ століття, як-от Кам’яниця Шульців. Вона є збереженням старої елітної австрійської забудови, а побудували її для власного помешкання в 1896 році брати-архітектори Ян та Кароль Шульц. На цю будівлю в стилі неоренесансу з елементами маньєризму однозначно варто глянути. До речі, вікна оздоблені кольоровими сплетіннями та фігурками людей.

Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 56.

7.     Музей «Тюрма на Лонцького»

Музей-меморіал жертв окупаційних режимів колись був справжньою в’язницею у Львові, яка використовувалася польською, радянською та нацистською владами. Тут відвідувачів не розважатимуть, як у львівському ресторані-катівні, зате розкажуть про трагічні сторінки історії: допити, катування та розстріли політв’язнів, серед яких були лідери ОУН Степан Бандера та Ярослав Стецько.

Вхід вільний (екскурсії також).

Адреса: вулиця Степана Бандери, 1.

8.     Парк «Знесіння» або «Кайзервальд»

Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» (або ж його попередня назва – «Кайзервальд») – це горбиста місцевість у Личаківському районі. Територія багата на яри, видолинки та густий ліс.

У парку є невеличке озеро й багато пішохідних маршрутів, гуляючи якими можна знайти скам’янілі рештки дерев та унікальні зразки місцевої флори. Проте основний мотив прийти у парк «Знесіння» – це можливість полюбуватися природніми ландшафтами, ознайомитися з історичними й культурними пам’ятками (місця визвольних боїв, культурно-освітні осередки, цвинтар середини XIX століття). Тут же розташований відомий як львів’янам, так і туристам, музей народної архітектури й побуту «Шевченківський гай». У парку розміщені навіть заклади освіти, лікувальні установи, церкви, монастирі, спортивні та інші споруди.

Походження попередньої назви, себто «Кайзервальд», доволі просте: цісар Австрійської імперії Франц Йозеф І побував на цій місцині, а потім повернувся сюди знову, аби ще раз полюбуватись краєвидами. Власне на честь цісаря і назвали лісисту територію.

9.     Лиса гора

Знаходиться між «Високим Замком» та «Кайзервальдом». Про неї написано багато легенд та містичних історій: нібито на її вершині чаклують відьми й чарівниці. Насправді ж лячного там нічого немає, навпаки – відкриваються чудові краєвиди на місто, особливо з оглядового майданчика.

Лиса гора також відома як гора Лева, бо у XIV столітті на горі стояв другий замок короля Лева Галицького. А «лисою» її назвали через те, що впродовж багатьох років люди майже повністю спустошили її верхівку. Зараз на вершині гори встановлений металевий хрест. Також її називають Пісковою горою, адже вона складається з пісковиків та піску.

Дістатися на гору легко: східним схилом прокладена стежка зі сходами.

Фото: з відкритого доступу. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.