Субота, 18 Травня, 2024

Кам’яницю Стеткевича у Львові не відновлять? Електронна петиція не знайшла підтримки в депутатів

Львів’яни нещодавно збирали підписи за відновлення історичної кам’яниці Стеткевича, що знаходиться на вулиці Замарстинівській, 213, і перетворення цього приміщення в громадський простір для містян, розповідає сайт lviv-future. Відповідна електронна петиція назбирала необхідну кількість підписів львів’ян і її, згідно з правилами, мали розглянути депутати Львівської міської ради.  

Петицію розглянули, однак депутати в ході сесії Львівської міської ради не підтримали звернення. Натомість міський голова Андрій Садовий зазначив, що підтримує ідею зберегти кам’яницю Стеткевича. 

Зауважимо, що ця кам’яниця – одна з найбільших і найкрасивіших історичних архітектурних пам’яток в районі Голоско, що свого часу належала родині знаних львівських меценатів Стеткевичів. Проте зараз ця споруда вже не вважається архітектурною пам’яткою (рішення суду) і будуть зносити, а на місці планують звести житловий будинок. Львів’янам же така ідея не подобається і вони виступають за збереження кам’яниці та перетворення її в громадський простір. 

Такої ж думки дотримується Андрій Садовий – він каже, що це знакове місце для нашої громади і його необхідно зробити доступним для громади, а не перетворити в чергову забудову. Хоча й наголошує водночас, що житлова забудова для Львова є дуже важливою, адже приносить чимало інвестицій.  

Варто зауважити, що попри скасування статусу пам’ятки архітектури в кам’яниці, Львівська міська рада виступає за те, щоб повернути цей статус кам’яниці. З цього приводу звертаються до Міністерства культури та обласної адміністрації і сподіваються, що кам’яниця відновить свій багаторічний статус. 

Натомість в Львівській ОДА до цього рішення ставляться зовсім не так. Більше того, саме тут збирали всі документи для того, щоб змінити статус кам’яниці на Замарстинівській.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.