Субота, 18 Травня, 2024

Будівлю готелю “Дністер”, що на вул. Я. Матейка,  осучаснять

У реконструкції фасаду вирішили зберегти модерністські риси, яких готель набув при побудові у 1982 р., пише lviv-future.com.ua.

Готель “Дністер” був побудований ще за радянських часів – у 1982 році. Будівля належить до радянського модернізму. Розташувався він в історичній частині міста на вул. Я. Матейка, 6, навпроти входу до парку ім. Івана Франка (колись – Тадеуша Костюшка) і неподалік від собору святого Юра. Має 4 зірки і входить у трійку найбільших готелів міста, адже у ньому 9 поверхів і 166 номерів. 

Проект для побудови готелю розробляли архітектори Людмила Нівіна, Анатолій Консулов та Ярослав Мастило. Саме в цьому готелі у 1997 р. зупинялась Гілларі Клінтон (тоді ще перша леді США), коли із офіційним візитом відвідувала Львів, під час VI зустрічі Президентів країн Центральної Європи у травні 1999 р. у номерах готелю проживали тодішні президенти Австрії, Німеччини, Болгарії Польщі, Угорщини, Словенії, Чехії та України.  А також у “Дністрі” проживали кардинали зі свити Папи Іоана Павла ІІ у 2001 році.  

Погодили містобудівні умови і обмеження для відновлення одного з найбільших готелів ще у травні 2021 року. Спочатку в контексті реконструкції йшлося лиш про оновлення підземного паркінгу, але власники вирішили осучаснити і будівлю повністю. До цього часу йшов конкурс проектів з реставрації. Наразі обрали найкращий: конкурс відбувся 15 лютого і в ньому  переміг Тарас Сулик, який запропонував максимально схожий до оригінального, але виконаний по-новому образ готелю, який матиме свіжі риси. Також обладнають пішохідний простір. Про обрання найкращої пропозиції для реконструкції сповістив на Фейсбук головний міський архітектор Антон Коломєйцев.

Фото з проекту реконструкції Тараса Сулика, Фейсбук Антона Коломєйцева

“У проекті ми побачили максимально тактовне збереження унікального модерністського образу будівлі і водночас неймовірно свіже та актуальне його оновлення. Автор добре зреагував на контекст парку та суттєво покращив пішохідний громадський простір. Ми у Львові цінуємо архітектурну спадщину різних епох!”- написав головний архітектор Львова.

Нагадаємо, що раніше Тарас Сулик вигравав архітектурні конкурси на проекти житлового комплексу на вул. Коновальця 114-116 та нового львівського СІЗО. 

Першоджерело: https://www.facebook.com/anton.kolomyeytsev/posts/10227013875631207

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.