Понеділок, 27 Травня, 2024

У Львові підземний перехід розмалювали за мотивами книги Станіслава Лема

У Львові підземний перехід, що розташований на перетині вулиць Стрийської та Володимира Великого, розфарбовують у стилі літературної творчості Станіслава Лема. Про це розповіли у пресцентрі ЛМР. Деталі на сайті lviv-future.com.ua.

Як зазначається, п’ять українських художників для своїх малюнків використовують мотиви із відомої книги автора «Соляріс». Відтак, підземний перехід стане справжнім артоб’єктом, художньою інтерпретацією книги Станіслава Лема. Проєкт організовано культурною організацією «Лінія Втечі» та ЛМР.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_3486.jpg

Що буде зображено на стінах переходу?

За словами керівника мистецького проєкту Микити Віски, основною ідеєю ілюстрацій на стінах переходу є головна думка твору «Соляріс». А саме: зображення хисткої межі між різними світами, яку ми не можемо перетнути, щоб осягнути їх.  Адже Соляріс є метафорою великої субстанції, машини, що здатне сама мислити у безмежних просторах Всесвіту. Саме за допомогою Солярісу головний герой твору намагався встановити зв’язок із іншими позаземними світами та істотами, які виринають з них. 

Малюнки на стінах підземного переходу мають показувати ці химерні сюжети із твору. Особливо вдалою є атмосфера підземного переходу, де пішоходи поринають у підземелля, немов інший вимір. Новий артоб’єкт дасть змогу переглянути абстрактні малюнки та задуматися над важливими проблемами людства, які часто залишаються непомітними у буденності.

У створенні мистецького простору беруть участь художники із всієї України, котрі вже мають досвід роботи із урбаністичним розписом. Однак їхні роботи мають риси особливого стилю постграфіті, що стає на зміну класичному типу розмальовування вулиць міста.

Варто зазначити, що Станіслав Лем є польським письменником, який творив у жанрі наукової фантастики. Його роман «Соляріс» було тричі екранізовано відомими режисерами Андрієм Тарковським (1972 р.) та Стівеном Содербергом (2002 р.). Цього року у Львові відзначили 100-річчя із Дня народження митця. Зокрема було проведено низку культурних подій та лекцій із цієї нагоди.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_3484 (1).jpg
C:\Users\smail\Desktop\IMG_3491.jpg

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.