Понеділок, 15 Липня, 2024

У Львові побудують масштабний урбан-парк: яка локація та коли чекати відкриття?

Сучасний майданчик для дозвілля та спорту розташується на Погулянці. Буде завбільшки як три футбольних поля та міститиме декілька зон для активностей. Така спортивна локація у Львові може з’явитися вже восени наступного року. Далі на lviv-future.

Перший у місті сучасний урбан-парк планують збудувати на вулиці Вахнянина, 29, що на Погулянці. Про це розповів очільник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, інформує Tvoemisto.tv

Нещодавно представники платформи вуличних культур «Street Culture» винесли пропозицію створення урбан-парку у Львові. Такі спортивні локації вже мають Київ та Харків. На черзі – місто Лева. 

Як зазначив Роман Хім’як, вартість такого масштабного об’єкту немала – близько 100 мільйонів гривень. Обласний бюджет профінансує виготовлення проектно-кошторисної документації. На сесії обласної ради 16-го листопада депутати вже підтримали виділення потрібної суми. 

Загалом 80% коштів, потрібних для реалізації ідеї, надійде із державного бюджету, ще 20% мають профінансувати місцеві бюджети. Щоправда, наразі кошти для урбан-парку у Львові не закладені в держбюджет на наступний рік. Але у ЛОДА чекають на друге читання по бюджету, оскільки мають гарантії щодо облаштування спортивної локації в нашому місті. 

За словами Романа Хім’яка, будівництво урбан-парку не займе багато часу, адже не потребує великих будівельних робіт. Реальні строки реалізації проекту становлять від 9-ти місяців до 1-го року. 

Площа львівського урбан-парку охопить велику територію – близько 3-х футбольних полів. На майданчику буде резинове покриття, аби зменшити травматизацію. Передбачається різні зони активностей – брейкданс, скелелазання, боулдерінг (лазання на невеликих скелях чи стендах без страховки – прим.ред.), скейт-парк та інше. Найменшим відвідувачам також буде чим зайнятися на локаціях для катання на самокатах та велосипедах. 

Довідка

Урбан-парк – це вільний простір для занять спортом та активного відпочинку.  Створення таких парків передбачено в національній програмі «Здорова Україна» та «Велике будівництво». Нещодавно найбільший урбан-парк відкрили в Києва на ВДНГ. На його будівництво витратили 125 мільйонів гривень бюджетних коштів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.