Субота, 13 Квітня, 2024

У Львові побудують Військовий храм Святого Миколая

Нещодавно, 29 січня, в день вшанування пам’яті бою під Крутами у Львові заклали наріжний камінь, де будуватимуть Військовий храм Святого Миколая Чудотворця. Про це повідомили у прес-центрі ЛОДА. Далі на lviv-future.

Як зазначається, храм планують збудувати до Дня захисників України (14 жовтня).

Будівництво відбуватиметься на території Львівського ліцею імені Героїв Крут. Зараз тут розміщена невеличка капличка, де можна помолитися. Однак охочих побути на цьому місці є значно більше. Тому за сприянням обласного керівництва та небайдужих меценатів було вирішено звести церкву.

Відтак, перші роботи розпочнуть вже скоро, адже камінь вже освятити. Тому таким способом священники благословили місце на побудову святині.

Храм планують побудувати невеликий, однак просторий. У будівлі буде один об’ємний купол та великий хрест при головному вході. Храм будуватиметься кругоподібною конструкцією, але з гострими кутами. Відтак, святиня матиме модерний стиль та стриманий дизайн. 

Церкву планують з’єднати з будівлею самого ліцею, щоб студенти могли безпосередньо туди переходити.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_6130_1643457833_1620x1080_1_0.jpg

Варто зазначити, що з нагоди Дня пам’яті бою під Крутами у Львові відбулося низка подій. Щорічним заходом є покладання квітів на поминальна молитва на Личаківському кладовищі біля могил полеглих.

Цікаво, що у Ліцеї імені Герої Крут також відбулося відкриття тематичного музею. На виставці презентували виняткові експонати з історії самого ліцею та подій УНР. Такі унікальні матеріали змогли віднайти у родинних архівах одного з сотників повстанської армії та учасника Зимового походу 1919 року – Володимира Зарицького.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_6216_1643460303_1620x1080_1_0.jpg

На одній із виставок представили пам’ятні речі та історії про одинадцятьох загиблих студентів коледжу, котрі боролися за оборону української незалежності проти «Червоної» армії російських військових.

Крім того, на ще одній виставці можна переглянути колекцію старовинної зброї 18 сторіччя.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_6206_1643460293_1620x1080_1_0.jpg

Фото: ЛОДА

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.