Субота, 13 Квітня, 2024

Як вибрати якісний і довговічний ламінат

Вміння обрати справді якісний ламінат – це не обов’язково риса професіонала з ремонту чи людини з надможливостями, а всього лише досвід та слідування кільком простим правилам. Спеціалісти магазину підлоги та дверей «СтарДизайн» розповідають секрети успішної покупки та як обрати ламінат на довгі роки.

1. Підготуйтеся до покупки

Почніть з простого.Свій вибір якісного та довговічного ламінату варто розпочати ще до приходу у магазин. Проаналізуйте, які є виробники на ринку та яка їх репутація. Визначте ціновий сегмент, який вас влаштовує та попередньо перегляньте найсимпатичніші для вас декори та кольори покриття. Це значно полегшить процес вибору уже в магазині, оскільки ви знатимете, чого хочете. Залишиться всього лише оцінити наживо той чи інший ламінат та уточнити ще кілька важливих нюансів. Про них далі.

2. Клас зносостійкості як знак якості ламінату

Залежно від способу виготовлення, міцності та довговічності ламінат заведено поділяти на класи (31, 32, 33). Виробник присвоює їх після випробувань покриття на ударостійкість, стійкість до утворення плям, пошкоджень від меблевих ніжок тощо. Найменш стійкий до жорстких умов експлуатації та зовнішніх впливів ламінат характеризують 31 класом. Найбільш стійкий та витривалий має 33 клас. Ці класи ще також можуть позначати як АС3, АС4 та АС5. Якщо вас цікавить виключно найміцніше покриття з усіх – одразу визначайтеся з фаворитом саме серед ламінатів найвищих класів.

3. В основі вибору – тип приміщення

Ламінат найвищого класу зносостійкості, звісно, є універсальним рішенням, особливо, якщо йдеться про приміщення з високим рівнем прохідності (наприклад, коридор). Проте, для малопрохідних кімнат, як-то спальня, достатнім буде укласти ламінат 32 класу. У випадку, коли вам потрібен ламінат, який не боятиметься вологи, наприклад, для кухні-студії, відштовхуйтеся від цього параметра. Аби отримати бажане – обирайте ламінат лише серед вологостійких чи навіть водостійких варіантів, адже саме таке покриття зможе впродовж тривалого часу витримувати усі навантаження такого типу приміщення.

4. Фаска

Ще один суперечливий момент для багатьох при виборі ламінату – це наявність фаски. По-перше, пояснимо значення цього терміну. Фаскою називають невеличкі заглиблення (канавки) по периметру кожної окремої ламелі ламінату. Багато хто сприймає фаску лише як естетичний елемент ламінату (вона імітує натуральну деревину, маскує щілини між панелями, візуально згладжує перепади висоти між сусідніми планками, якщо таке є, тощо). Але також фаска знижує ймовірність пошкодити край ламелі при укладанні ламінату, а при експлуатації захищає ці ж краї від пошкоджень. Відтак, для довговічного використання можна обирати ламінат з фаскою.

5. Як зберегти якість на роки

Варто розуміти, що придбати якісне покриття – ще не значить отримати довговічний результат. За ламінатом слід правильно доглядати. Якщо ви придбали не водостійкий вид цієї продукції, то прибирати його варто лише злегка зволоженою ганчіркою. Для миття ламінату також бажано використовувати спеціальні засоби, які рекомендує виробник. Багато також залежить від правильного укладання ламінату, тому цю справу варто довіряти професіоналам.

Купити ламінат у Львові можна у магазині дверей та підлоги «СтарДизайн». Наші консультанти з радістю допоможуть вам підібрати ламінат, який служитиме впродовж років.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.