Понеділок, 17 Червня, 2024

5 важливих причин, які роблять Львів привабливим для IT аутсорсингу

В останні роки Україна впевнено утримує свої позиції в Топі напрямків для IT аутсорсингу не тільки не тільки в Європі, а й на глобальному рівні, що підтверджують звіти консалтингових компаній світового рівня.

В цій статті ми хочемо детальніше розповісти вам про другий за величиною центр IT аутсорсингу в Україні, найбільший на заході країни і один з найбільших в Східній Європі – Львів. Вже зараз це місто є домівкою для сотень IT компаній (як українських, так і іноземних), і з кожним роком їхня кількість зростає.

Фахівці IT-компанії Lvivity наводять ряд вагомих причин, чому закордонні замовники часто обирають саме Львів в якості центру оффшорної розробки програмного забезпечення.

1. Географічна і культурна близькість

З усіх великих IT хабів України, Львів знаходиться найближче до кордонів ЄС. Декілька годин польоту – і ви вже в Берліні чи Барселоні. Аеропорт Львова обслуговує близько чотирьох десятків напрямків, і з’єднує місто з більшою частиною Європи і Північної Америки.

За часовим поясом Україна на 7 годин випереджає Східне узбережжя США, і на 1-2 години країни Європейського союзу. Це робить співпрацю з місцевими розробниками досить комфортною.

Місто близьке до замовників з західних країн не тільки географічно, але й культурно. Відсутність розходжень в ментальності робить співпрацю більш комфортною.

Кваліфіковані технічні таланти

За даними дослідження від Lviv IT Cluster, кількість IT спеціалістів, що працюють в місті, виросла до 25 000 людей. За останні 4 роки ринок виріс більш ніж на 80%.

На кінець 2020 року в місті вела свою діяльність 461 компанія. 80% ІТ-працівників Львова — технічні спеціалісти. 95% IT спеціалістів у Львові розмовляють англійською як мінімум на розмовному рівні.

Людський капітал міста зростає за рахунок університетів, випускників спеціалізованих курсів та внутрішньої міграції з інших куточків країни.

Місцева спільнота і сприятливе до IT середовища

Львівський ІТ Кластер — об’єднує більше сотні компаній. Спільнота займається промоцією Львова як дружнього до технологічних компаній міста, підтримує освітні проекти, проводить дослідження індустрії та бере участь у багатьох проектах. Наразі це найбільша з технологічних асоціацій України.

В місті регулярно проводяться конференції та інші заходи, деякі з яких входять в список найбільших в Східній Європі. Зокрема, Lviv IT Arena у 2020 році проводилася вже всьоме, і зібрала 4076 учасників, перед якими виступили 88 спікерів. Також варто відмітити щорічну конференцію для топ-менеджерів ІТ-компаній Lviv Outsourcing Forum.

Члени IT спільноти постійно приймають участь в якійсь активності (хакатони, мітапи), обмінюються знаннями і досвідом, приймають участь у змаганнях. Тут вже працюють R&D центри відомих компаній (Wildix, SCC, Oracle, Plarium, Keel, OnApp, Siemens) і відкриваються нові.

Хороша освітня база для IT-фахівців

У Львові досить потужна освітня база — є багато університетів технічного профілю, і це приваблює студентів з усієї України. У сукупності львівські ВНЗ щорічно випускають більше 4000 молодих ІТ-спеціалістів. Є багато курсів для підготовки спеціалістів по різним напрямам в ІТ, а також освітні програми на базі окремих компаній.

Важливо, що окрім академічної освіти активно розвивається і неформальна. А це свідчить про те, що є достатня кількість фахівців, які можуть якісно передавати свій досвід, і ще більший запит зі сторони тих, хто хоче навчатися.

Економічна ефективність

Аутсорсинг IT проекту, або відкриття офісу для оффшорної розробки программного забезпечення у Львові, буде коштувати дешевше, ніж якщо робити це у Польщі чи інших країнах Східної Європи. А якщо порівнювати з країнами Західної Європи, то економія складе в середньому 40-60%, а то і більше.

Середній рейт за роботу програміста у Львові складають від $25 до $50 годину, в залежності від досвіду розробника і мови програмування. Це значить, що при тому ж бюджеті, ви можете найняти для роботи над проектом більш кваліфікованих спеціалістів, ніж в Берліні, Кракові чи будь-якому місті США.

Підведемо підсумки

Це красиве історичне місто, що знаходиться близько до кордонів ЄС, є одним з ключових осередків ІТ в Україні. І вибір його в якості it outsourcing destination для реалізації своїх проектів, буде вдалим рішенням для будь-якого бізнесу.

Одна з особливостей Львова в тому, що IT сфера тут на офіційному рівні є одним з ключових напрямків, затверджених в стратегії конкурентоспроможності міста. Це означає, що представники місцевої влади, бізнесу та громадськості об’єдналися задля розвитку ІТ-галузі. І ця синергія дає чудові результати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.