Вівторок, 19 Березня, 2024

Частина індустріальної революції: як створювали IT-компанію Intellias у Львові

У 2020 році Intellias увійшла в десятку найбільших українських IT-компаній. А у 2021 та 2022 роках опинилася в п’ятірці найкращих українських роботодавців за версією Forbes. Цю компанію-розробника програмного забезпечення заснували у 2002 році у Львові Віталій Седлер та Михайло Пузраков. Про історію та місію компанії далі на lviv-future.com.ua.

Від ліцею до заснування компанії

Віталій Седлер в інтерв’ю The Ukrainians розповів, що коли розпався СРСР, йому було чотирнадцять. Тоді у Львові заснували фізмат-ліцей, в який потрапив Віталій. Відтоді й почалося його захоплення інформаційними технологіями. Після закінчення ліцею вирішував, куди вступати далі. Більшість хотіла стати дипломатами, економістами та юристами. Через величезну кількість охочих вступити на такі спеціальності було складно, тому обрав факультет прикладної математики у Франковому університеті.

Як і більшість студентів-програмістів, почав працювати вже після третього курсу. Спершу влаштувався в невелику компанію, а потім із Михайлом Пузраковим (вони разом навчалися в ліцеї, університеті, а потім працювали в тій же компанії: Михайло писав код на Delphi, Віталій – на Java) вирішили заснувати Intellias.

Михайло та Віталій

Назву придумали під час брейнштормінгу на кухні Михайла. Вирішили, що саме розум та розумний підхід буде перевагою компанії. Тому й утворили назву Intellias, похідну від слова intelligent («розумний»).

Сфокусувалися на німецькомовних ринках

Захотіли зосередитись на європейських, а не американських ринках через схожість менталітету та територіальну близькість. Аби не створювати конкуренцію своєму попередньому роботодавцю, чоловіки вирішили працювати не з Німеччиною, а з Австрією.

Михайло Пузраков зміг знайти замовників в Австрії завдяки досконалому знанню німецької. Проте це доволі консервативний народ, який довго боявся співпрацювати з іноземними розробниками. Чоловіки шукали всі можливі контакти, пропонували дистанційну співпрацю. Однак спершу ніхто не хотів працювати з невідомою українською компанією. Через пів року наполегливість дала свої перші плоди. Першим клієнтом стала віденська мережа магазинів жіночого одягу.

Коли почали отримувати прибуток, їздили до Європи, аби шукати замовників. Європейці не були готові починати співпрацю без знайомства наживо. Через деякий час фокус роботи Intellias перемістила на динамічну та перспективну Швейцарію, де одна з офіційних мов також німецька.

«Ми живемо у часи четвертої індустріальної революції. Зазвичай про це багато говорять, а ми бачимо, як вона наступає. Швидкість цієї революції є набагато вищою, ніж попередніх. Її масштаби вражають. Наша місія – бути частиною цієї революції», – розповів Віталій Седлер для The Ukrainians.

Період після кризи у 2008-му та після 2014-го

Після початку кризи компанія зросла на 45–50%. Керівники вирішили використати кризу як можливість: в період, коли всі хочуть економити кошти, варто запропонувати їм недорогий і якісний продукт, кращий і водночас дешевший, ніж у конкурентів.

Після Євромайдану компанія також почала активно зростати та отримувати нових клієнтів. Команду сформували переважно з сініорів, тімлідів, мідлів та інженерів середнього рівня, оскільки клієнти потребували кваліфікованих працівників, тож початківців наймали рідко.

У 2015-му компанія виграла тендер на роботу з навігаціями та картами, зокрема для автомобільної індустрії. Крім цього, тут почали працювати над проєктами у галузях facility та energy management, над телекомом, освітніми, фінансовими технологіями тощо.

Згодом Intellias відкрила офіси в Києві, Одесі, Івано-Франківську, Харкові, Ужгороді, в польських містах. Крім того, представництва Intellias розмістили в Німеччині, США, Ізраїлі, ОАЕ, Саудівській Аравії тощо. У 2016 році Intellias приєдналася до Львівського IT Кластеру, а у 2020 – до IT-кластеру Івано-Франківська.

Про ІТ загалом

Віталій окреслив ІТ як сферу, де освічені та відповідальні люди досягають успіху, попри зовнішні обставини. Це своєрідний соціальний ліфт, коли приходиш у компанію рядовим працівником, а згодом завдяки наполегливості та щоденній важкій праці можеш обіймати високу посаду.

Перевагами роботи в інформаційних технологіях Віталій назвав не лише високооплачуваність, а й можливість працювати на глобальному ринку, постійно вдосконалюватися, реалізувати інноваційні рішення.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.