Четвер, 25 Квітня, 2024

Цікаві факти про професіонала в ІТ-галузі у Львові

Львів – місто, відбувається розвиток модерних технологій та інновацій. Тут створено Львівський ІТ Кластер, що є своєрідним осередком, де створюються нові ідеї та реалізуються перспективні проєкти, пише lviv-future.com.ua.

Відтак, спеціаліст у ІТ-сфері є цікавою професією, де може реалізуватися кожен, хто бажає пов’язати своє життя з технологіями та програмними розробками. 

Що особливого у професії ІТ-спеціаліста?

Існують стереотип, що айтівець – це людина, котра знає все про комп’ютери та все, що з ними пов’язано. Тому за такими характеристиками кожен програміст повинен вміти полагодити комп’ютер чи принтер. Однак фахівець в ІТ – це не зовсім технічний майстер, який може зібрати та розібрати самостійно комп’ютер.

Айтівець – це спеціаліст, котрий працює з програмним забезпеченням, створює та тестує сайти, розробляє захист для користувачів комп’ютерами та займається удосконаленням різноманітних інновацій. 

C:\Users\smail\Desktop\image-7.jpg

Цікаво, що фах спеціаліста в ІТ-сфері розподіляється на різноманітні види працівників, кожен з яких виконує певну роботу в команді. Відтак, виокремлюють в львівських ІТ-компаніях наступних працівників: Web Design (веб-дизайнер), System Architect (системний архітектор), Fullstack Javascript розробка (програміт-розробник), QA (тестувальник), Project Management (проєктний менеджер), Technical Lead (менеджер-розробник) тощо.

Це не увесь перелік спеціалістів, які працюють в ІТ-сфері. Оскільки наявність того чи іншого працівника залежить від специфіки самої компанії та масштабів її роботи. Переважно усі ці фахівці працюють як єдина команда, від якої залежить кінцевий результат розробки.

C:\Users\smail\Desktop\image.jpg

В ІТ-компаніях використовують спеціальну техніку організації командної роботи під назвою «Scrum». Така техніка передбачає складання детального плану виконання завдань та визначення термінів реалізації кінцевого продукту. Загалом ІТ-фахівці чи не завжди працюють у командах над певним проєктом.

Цікавинки про фахівця з ІТ-сфери у Львові

ІТ-сфера у Львові також має свої особливості.  Тут у 2010 році було створено справжню спільноту програмістів – Львівський ІТ кластер. Тоді він складався з трьох провідних ІТ-компаній Львова: SoftServe, N-iX та Eleks.

Львівський ІТ-кластер сприяє розвитку модерних розробок та залучення до компаній досвідчених спеціалістів. Крім того, кластер реалізує низку проєктів для навчання програмістів, створення комфортних умов роботи та життя для ІТ-фахівців та залучення великих інвестицій в інноваційні проєкти.

C:\Users\smail\Desktop\17bb69f2-4f06-41e8-85dd-9dec23168e79_cx0_cy6_cw0_w1200_r1.jpg

Цікаво, що кількість професіоналів, які працюють у ІТ з роками швидко зростала. Під час зародження ІТ-сфери у дев’яностих роках їх налічувало декілька сотень. Однак зі збільшення кількості компаній відповідно зростала чисельність працівників. Відтак, в 2015 році в ІТ-сфері працювало вже більше як п’ятнадцять тисяч осіб, а в 2021 році їхня чисельність піднялася вдвічі – до майже тридцяти тисячі. Загалом компаній у 2020 році у Львові нарахували більше як дві сотні.

Ще одним промовистим фактом є те, що середній вік працівників ІТ-компаніях становить двадцять вісім років. Це зображує те, що в цій сфері переважно працюють молоді люди, котрі хочуть досягти розвитку в кар’єрі та мати високі перспективи на майбутнє. Крім того, молодь часто приваблює стабільна та висока заробітна плата, що збільшується відповідно до іноземного ринку.

Варто зазначити, що в ІТ-сфері працюють не тільки випускники технічних спеціальностей. Також часто починають займатися програмуванням представники нетехнічних професій, частка таких спеціалістів становить 25%.

Цікаво, що за дослідженням 2020 року Львівського ІТ Кластеру серед львівських програмістів найбільше використовують такі мови програмування як: JavaScript C ++, Java, C # та Python. З них найпопулярнішою є програма JavaScript, якою користуються 71 % спеціалістів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.