Львівський ІТ Кластер – осередок, де сформувалися різноманітні можливості для фахівців у сфері ІТ та утворилася тісна взаємодія представників багатьох компаній. Таким чином, це своєрідна спільнота, де комунікують різні ІТ-спеціалісти міста, що дає змогу розвивати сучасні технології у Львові, пише lviv-future.com.ua.
Львівський ІТ Кластер об’єднав між собою бізнес, місцеву владу та освіту.
Етапи розвитку Львівського ІТ Кластеру
Історія створення Львівського ІТ Кластеру розпочалася у 2008 році. Саме тоді виникла ідея започаткувати сприятливе середовище для розвитку сучасних технологій у Львові. В цей час місцева влада аналізувала можливості бізнесу та економічний потенціал міста.
Дослідження показало, що найбільш економічно сприятливими для розвитку є сфера ІТ-технологій та туризму. Тому в плані на наступні десять років провідну увагу в розвитку міста звернули на ІТ-сферу.
Відтак, виникла ідея створити новий проєкт, який об’єднав би людей, зацікавлених в зростанні інновацій. Таким проєктом став Львівський ІТ Кластер.
У 2010 році три провідних ІТ-компанії об’єдналися та створили Львівсьий ІТ Кластер. Туди увійшли: N-iX, SoftServe та Eleks. У 2014 році кластер почав активно розвиватися, туди долучилися інші компанії.
Цікаво, що перші роки створення кластеру були не досить сприятливими і організацію хотіли закривати. Однак через деякий час туди залучили інші компанії та створили низку нових проєктів.
Зокрема, розпочали втілювати ініціативу освіти в ІТ, що направлена на підготовку професіоналів в сфері сучасних технологій. Львівський ІТ Кластер співпрацює з університетами, техніками та школами. Створено освітні ініціативи: Lviv Tech, Lviv IT Cluster Academy, IT Expert та IT Expert: School Edition.
Загалом кластер працював над проєктами, такими як: «IT Arena», «IT Club Loyalty», «IT House», «Lviv Tech Angels», «IT Village», «United for Health», «IT Studlava» тощо.
У 2018 році до ІТ Кластер складався з 81 компанії, а в 2020 – з 119 компаній. Такі показники свідчать про високе зацікавлення з боку представників ІТ-сфери бути частинками кластеру. Крім того, залучення додаткових інвестицій має успішні результати як для самих компаній, так і для їх працівників.
Основні напрямки роботи ІТ Кластеру у Львові
Основна мета Львівського ІТ Кластеру – це створення зручних умов у Львові для роботи фахівців, які працюють з сучасними розробками. Загалом кластер має декілька напрямків роботи.
По-перше, Львівський ІТ Кластер сприяє навчанню нових працівників для ІТ-компаній. Для прикладу, за сприянням проєкту було створено нові навчальні програми у сфері ІТ в ЛНУ імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка». Відтак, кластер сприяє реформуванню освіти відповідного до вимог ринку праці. Тому компанії мають змогу отримувати висококваліфікованих спеціалістів.
По-друге, Львівський ІТ кластер організовує тематичні конференції та події. Це дає змогу залучити до міста приїхати іноземних спеціалістів та поділитися власним досвідом. Крім того, такі зустрічі сприяють комунікації працівників інших компаній між собою, вони можуть об’єднуватися у різні проєкти та обговорювати нові стартапи та розробки.
По-третє, кластер сприяє залученню бізнесу до фінансування сучасних технологій. Зокрема, був створений спеціальний клуб інвесторів «Lviv Tech Angels». У клубі інвестори профінансували проєкти на суму більше як п’ятисот тисяч гривень.
Відтак, Львівський ІТ Кластер створив позитивний імідж Львова як одного з найрозвинутіших технологічних хабів в Україні, де зібрані найкращі професіонали в сфері розробок. Крім того, кластер створив сприятливе конкурентоспроможне середовище у Львові з іншими містами Європи та світу.