Субота, 20 Квітня, 2024

Історія інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій в університеті “ЛП ”

Національний університет “Львівська політехніка” належить до п’ятірки найкращих в Україні, а також він у рейтингах найкращих університетів світу. Львівська політехніка один із найстаріших університетів в Україні та Європи та заснований у 1816 році, пише lviv-future.com.ua.

Структура університету нараховує сімнадцять навчально-наукових інститутів, серед яких діє Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій. 

Історія створення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій при НУ “Львівська політехніка” 

Інститут був заснований дев’ятнадцятого жовтня 2001 року на основі факультету комп’ютерної техніки та інформаційних технологій Львівської політехніки. З того часу Інститут став провідним центром науково-освітньої сфери комп’ютерних наук. 

Інститут комп’ютерних наук працює під керівництвом доктора технічних наук, професора — Миколи Олександровича Медиковського. Навчальний процес Інституту забезпечують  близько двісті викладачів, з яких вісімнадцять є докторами наук, професорами та сімдесят вісім — кандидатами наук. 

C:\Users\smail\Desktop\prav-vstup-t.jpg
Фото: НУ «Львівська політехніка» / офіційний сайт

З 2005 року в Інституті створена та успішно розвивається електронна інформаційна система для моніторингу навчального процесу, що забезпечує високу ефективність науково-методичного потенціалу. 

Також Інститут має потужну матеріально-технічну базу для підготовки спеціалістів комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Зокрема, це двадцять чотири комп’ютерних класи та чотири спеціальні наукові лабораторії зі сучасним програмним забезпеченням та комп’ютерами з безкоштовним доступом до мережі Інтернет.

Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій належить до академічного альянсу Microsoft та надає інструменти з вивчення принципів роботи компанії Microsoft. Важливо, що Інститут використовує лише  ліцензійне програмне забезпечення, що також впливає на якість навчального процесу. 

Структура та діяльність Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій

У межах Інституту діє сім випускових кафедр, які забезпечують підготовку висококваліфікованих фахівців. Зокрема це: кафедра прикладної лінгвістики,  кафедра автоматизованих систем управління, кафедра інформаційних технологій видавничої справи, кафедра інформаційних систем та мереж, кафедра програмного забезпечення, кафедра систем штучного інтелекту та кафедра систем автоматизованого проєктування. 

На першому навчальному рівні студенти здобувають ступінь бакалавра за  основними напрямками: “Філологія”, на якій цікаво поєднані мовознавчі предмети та глибоке вивчення іноземних мов з комп’ютерними науками. Так, спеціальність “Прикладна лінгвістика” забезпечує вивчення та наукові дослідження у сфері перекладознавства, методики викладання мов, лексикографії, розуміння наукової термінології тощо. Передусім, це різна робота з текстами на фонетичному, граматичному, соматичному рівнях, а також створення словників. 

C:\Users\smail\Desktop\lp-6.jpg
Фото: студенти НУ «Львівська політехніка» / офіційний сайт

На спеціальності “Видавництво та поліграфія” студенти здобувають необхідні знання, пов’язані з комп’ютерними технологіями у видавничій справі, розробкою інформаційних систем видавництв та друкарень, створення комп’ютерної реклами, проєктуванням комп’ютерних мереж видавництва тощо. 

Спеціальність “Комп’ютерні науки” надає знання для аналізу та управлінням інформаційними системами, інтелектуальною обробкою інформації, систем штучного інтелекту, програмного забезпечення, а також вивчення мови програмування та провідних комп’ютерних систем.

Спеціальність “Інженерія програмного забезпечення” надає студентам професійні знання методів професійної розробки програмного забезпечення за допомогою використання алгоритмічних мов, збір та систематизація даних для проєктування програмного забезпечення та багато суміжних професійних інструментів та напрямків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.