Вівторок, 16 Квітня, 2024

Правильне використання гаджетів і основи програмування: літні дитячі наукові та IT-табори Львова

Влітку, з настанням найдовших для дітей канікул, батьки замислюються над тим, як організувати відпочинок для своїх чад. Для багатьох найкращим варіантом залишається літній дитячий табір. Сьогодні такі заклади пропонують насичену програму, яка дозволить дітям застосовувати і розвивати свої знання, силу, соціальні навички, а також отримувати безліч позитивних емоцій.

У Львові діє не менше двох десятків літніх таборів для дітей, що дає можливість підібрати той, який на думку самих школярів, найбільше їм підходить. Чимало із них – тематичні, пише lviv-future.com.ua. Сьогодні ми поговоримо саме про такі – літні наукові та IT-табори для дітей.

STEM-школа Inventor

STEM-школа Inventor пропонує міський табір для дітей віком 3-14 років. Діти проводитимуть з користю час з 10:00 до 15:00. Щоправда, табір функціонує не впродовж усього літа, а лише впродовж червня і липня.  

Inventor пропонує досвідчених вожатих STEM педагогів, щільну програму, яка включає проекти, ознайомлення з фізикою та інженерією, технологіями, а також розваги. У таборі запевняють, що гаджети діти використовуватимуть лише з користю. В таборі передбачений поділ на вікові групи:

  • для 1-4 класів “STEM-Middle” – програмування і Minecraft, Dinopark, лабораторія геймінгу, Minecraft creator та ін;
  • для 4-8 класів – “Технології майбутнього Smart House”;
  • для дітей 3-6 років – “Юні дослідники”. 

На сайті літнього табору погодинно розписано розпорядок дня, що зручно для ознайомлення і вибору конкретного курсу.

Як бачимо, школа Inventor приймає також дошкільнят. Для них передбачені ігри, конкурси і квести, а також створення коміксів, конструювання улюблених героїв казок і мультфільмів тощо. Усі вікові категорії отримують можливість вивчати основи програмування. 

Слід відзначити, що дітей розподіляють у невеликі групи, що продиктовано необхідністю вожатих проконтролювати успіхи кожного учасника. 

Сайт: https://inventor.com.ua

“Еврика”

У літньому таборі “Еврика” запевняють, що запропонують дітям те, чого вони не зможуть побачити у школі. У програму входять різноманітні майстер-класи, науково-пізнавальні шоу, екскурсії, планетарій, лайфхаки, детективні й інтерактивні квести, розважальні заходи й активні ігри на свіжому повітрі. Організатори запевняють, що діти, перебуваючи в таборі “Еврика” будуть “правильно використовувати гаджети”.

Групи у таборі формуються згідно тем. Дитина, зважаючи на свої зацікавлення, може обрати курси: хімії/біології, математики/фізики, географії/астрономії, археології/криміналістики та техніки. Слід відзначити, що заняття у таборі тривають з 9:30 до 17:30, проте передбачено також можливість залишати дітей і до 19:30. Літній табір “Еврика” працює з дітьми віком 7-13 років. 

Сайт: https://evrika.lviv.ua

Start IT

Start IT пропонує цікаві канікули для дітей віком 10-16 років. Для школярів приготовані цікаві заняття, націлені на освоєння комп’ютерних технологій та роботу у команді. Кожен учасник табору буде створювати свою творчу роботу, яку на випускних зборах продемонструє своїм батькам.

В літній табір проводять набір у дві вікові групи – 8-11 та 12-16 років. У Start IT запевняють, що заняття з дітьми проводять практикуючі програмісти (мають сертифікати з дитячої педагогіки). 

Випускною роботою для групи 8-11 років може бути комп’ютерна гра у середовищі Microsoft KODU Game Lab, 3D-модель в сервісі Tinkercad, аватарки та емоджі в Adobe Photoshop чи казковий мульт у програмі PowToon.

Для школярів від 8 до 16 років передбачена складніша програма – їх навчатимуть азам програмування, спираючись на методологію, розроблену в Microsoft Class of 2030 та Інституті майбутнього США. У таборі обіцяють, що дитина освоюватиме технології, які застосовуватимуться впродовж найближчого десятиліття. Тобто йдеться, не просто про знання, а про актуальне знання.

Сайт: https://startit.lviv.ua

Табори IT Step Academy

IT Step Academy пропонує базовий табір (Base Camp) та літній табір для дітей (Junior Summer Camp), який працює за декількома напрямками. Дитина має можливість обрати для себе свій профіль:

  • Instagram, Youtube, TikTok – блогерство;
  • створення сайтів;
  • Design camp;
  • розробку ігор.

Курс “блогерства” передбачає вивчення методів створення сценаріїв, озвучки й дубляжу відео, налаштування YouTube-каналу, монтажу відео зі спецефектами. Також у літньому таборі дітям обіцяють розкрити таємниці успішних влогів і вайнів. Насамкінець, розкажуть про монетизацію на YouTube. Курс розрахований на те, аби школяр (10-15 років) осилив основні інструменти професійного блогера.

Створення сайтів розраховане на дітей 12-16 років. Школярі будуть вивчати основи HTML5, CSS3, JavaScript, фреймворку Bootstrap4. Також у програмі – створення чат-ботів, дизайн мобільних додатків тощо.

Табір дизайну – це пізнавальні заняття з кольорознавства, створення малюнків в стилістиці швидких скетчів, святкових стікер-паків з власним оригінальним дизайном. Також у програмі передбачений графічний дизайн (освоєння основних інструментів Adobe Ptotoshop), обробка і ретушування фотографій, створення афіш і постерів тощо.

Курс “Розробка ігор” дає можливість школярам ознайомитись з проектуванням та основами ігрової механіки ігор. Програма передбачає вивчення трендів у світі ігор, оптимізацію 2D і 3D ігор, ознайомлення з інструментами Unity, створення летсплеїв та ін.

Сайт: https://lviv.itstep.org 

МАА

МАА – це сім літніх змін, із кожною з яких у дітей буде пов’язано море вражень. Міський табір пропонує програму, яка включає: місто професій, довкола світу, науковий клуб, назад у минуле, арт-студію, лабораторію і академію принцес та школу мужності. Тематика занять змінюється відповідно до конкретної літньої зміни. Так, майстер-класи в піцерії та екскурсія в пожежну частину – це тематика Міста професій; холлі вечірка та майстер-клас з малюнку – Арт-студії, екскурсій в парк розваг УРУРУ – належить до рубрики Назад у минуле. 

У табір приймають дітей віком 5-8 років.

Сайт: https://www.maakidscenter.com 

Літні міські табори для дітей розраховані на одно- чи двотижневий період. Цього достатньо, аби школярі отримали нові знання у галузях, котрими захоплюються. Проте батькам не слід забувати, що канікули швидко закінчаться, і їхні чада підуть до школи. Тому не слід забувати і про класичний відпочинок на природі – біля водойми під палючим сонцем.  

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.