Субота, 27 Квітня, 2024

Львівський IT STEP University – перший ІТ-університет в Україні

Багато практики, мінімум теорії та справжні робочі проєкти з першого курсу. Ідеться про IT STEP University – перший спеціалізований ІТ-виш у Львові та загалом в Україні, заснований у 2016 році на базі міжнародного навчального закладу IT Step Academy.

IT STEP University готує бакалаврів і магістрів за спеціальностями, що актуальні на ІТ-ринку. Як працює університет та чим він відрізняється від інших українських закладів освіти, читайте далі на lviv-future.

Нестандартний університет

Навчальні програми, на відміну від багатьох неспеціалізованих університетів, актуальні та гнучкі. Тут не вивчають застарілі мови програмування чи занадто базові для айтівців речі (як-от Microsoft Office). Із першого курсу студенти опановують Python, CSS тощо. Навчальні програми коригуються щороку, для цього залучаються ІТ-спеціалісти.

Сам навчальний процес організований за схемою, подібною до інших університетів, тобто тут також є семестри та сесії. Великий акцент – на практиці, а не теорії. Усі зроблені впродовж семестру проєкти студенти представляють – це, наприклад, якась програма або ж інтелектуальний пристрій. Такі проєктні роботи дають розуміння, як працює ІТ-індустрія та як поетапно організовується робота в ІТ-компаніях – від виникнення ідеї до здачі клієнтові готового продукту.

Викладають в університеті провідні спеціалісти галузі, які можуть запропонувати не лише знання, а й можливість долучитися до власних проєктів і стартапів.

Після завершення навчання студенти отримують диплом про вищу освіту, а також є можливість отримати міжнародні сертифікати від компаній-лідерів ІТ-сфери, як-от Microsoft чи Google. Університет має ліцензію від МОН України.

Вступити до IT STEP University можуть ті, хто склав ЗНО, а також випускники технікумів, коледжів, університетів, інститутів, академій без складання ЗНО. Навчання платне, є денна та заочна форми. Доступна і дуальна форма, тобто з 2-го курсу навчання в університеті поєднується з навчанням на робочих місцях безпосередньо в компаніях.

Не парами єдиними

В університеті доступні різні позанавчальні активності: спеціалізовані курси, тренінги, участь у міжнародних конференціях і хакатонах (заходах, під час яких розробники ПЗ згуртовано розв’язують якусь проблему, створюють додаток чи сервіс). Є також клуби, створені самими студентами, як-от ІТ B.E.A.N.S. – програмістський навчальний клуб, у якому студенти вивчають нові мови програмування, або клуб Game & design, де вивчають дизайн і функціонал ігор.

Крім того, періодично викладачі запрошують виступати спікерів – чи то на тему тайм-менеджменту, чи то на професійні теми, наприклад, як потрапити на стажування в Google.

На початку кожного семестру університет організовує мотиваційні тижні, під час яких студенти відвідують невеликі курси в ІТ-компаніях, або представники цих компаній приходять до університету, де розповідають про свій шлях у ІТ. Це потрібно, аби студенти обрали, у якій компанії хочуть працювати, та отримали мотивацію на плідне навчання. Партнерами університету є провідні львівські ІТ-компанії – SoftServe, EPAM тощо.

Ментори для розвитку hard skills та HR-ментор

В університеті є посада HR-ментора – такого собі куратора й наставника, який дбає, щоби всім було комфортно та щоби студенти були достатньо вмотивованими.

Крім того, в університеті є ментори для розвитку hard skills (технічних навичок, потрібних для виконання конкретної роботи). Зазвичай це запрошені люди з ІТ-компаній. Кожен із цих менторів навчає групу студентів, які реалізують реальний проєкт, а не просто курсову чи іншу навчально-наукову роботу.

Завдання HR-ментора – комунікувати з менторами, які розвивають hard skills; виявляти труднощі, які з’являються в студентів, та сприяти їх вирішенню. А отже, HR-ментор допомагає підвищувати ефективність студентів, їхню мотивацію до навчання.

Фото: lviv.com

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.