Вівторок, 25 Червня, 2024

Нема садка, нема нового житла: біля «Арени Львів» не буде нового ЖК

Нової житлової забудови на вулиці Стрийській, 129 у Львові не буде. Причина – відсутність інфраструктури навколо багатоквартирного будинку, зокрема дитячого садка та школи. Детальніше про подію на сайті lviv future.

Новий ЖК не виросте неподалік стадіону

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\22.jpg

Житловий комплекс планували збудувати на земельній ділянці площею 3,95 гектари поблизу стадіону «Арена Львів» та іподрому, пише ZAXID.NET.

В листопаді минулого року депутати львівської мерії надали дозвіл ТзОВ «Арена Холл» та ТзОВ «Лендбуд Арена» на виготовлення документації для одержання землі на вулиці Стрийській, 129. На цій ділянці хотіли звести «будівлю змішаного використання» із житлом на верхніх поверхах.

Очільник Львова Андрій Садовий наклав вето на цю увалу, тож вдруге її на розгляд сесії не виносили. На думку мера, велика частка земельної ділянки, яку хотіли одержати підприємці, є зоною вільною від забудови. Тому Садовий зауважив, що цю територію більш доцільно продати на земельному аукціоні.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач додав, що вищезазначена земельна ділянка підпадає під зонування Г-2 (зона центру ділової, громадської діяльності районного (місцевого) значення). Тобто зона ділової активності з офісними та громадськими будівлями. Квартири можна було розмістити на верхніх поверхах, але не змінити повністю громадську забудову на житлову.

Набудують нових будинків, а інфраструктури – нема

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\23.jpg

Незадоволення майбутнім будівництвом висловлювали і мешканці мікрорайону «Боднарівка». У грудні 2021 року ОСББ «Стрийська 115Г» подало звернення до Львівської міськради. Жителям не подобалося зведення нового ЖК без забезпечення гідної громадської інфраструктури. Насамперед йдеться про потребу створення нового дитячого садочка та школи на 500-600 учнів. Відтак вони хотіли запобігти повторному винесенню на сесію ЛМР питання будівництва.

«Тільки після створення комфортного середовища для мешканців, розвитку соціальної, транспортної та громадської інфраструктури на вулиці Стрийській у Львові та мікрорайону, а саме садочку та школи, можна погоджувати будівництво нового багатоквартирного будинку», – йдеться у листі мешканців до мерії.

За словами заступника мера з питань містобудування Любомира Зубача, у Львівській міськраді не планують давати згоду на зведення житлової забудови на Стрийській. Причина – відсутність навчальних та освітніх закладів для дітей.

Чиновник визнав слушність зауважень мешканців, адже є питання щодо заповненості шкіл мікрорайону (тут розташовані дві школи №32 та №86) та недостатності місць у ДНЗ (на весь мікрорайон працює лише один державний садочок №70).

Як зауважив Зубач, підприємцям, які зараз хочуть реалізовувати проєкти житлового будівництва, варто брати на себе левову частку витрат з будівництва шкіл чи садків.

Відповідно до даних YouControl, ТзОВ «Арена Холл» перебуває у власності львівського підприємця Ростислава Заремби. Кілька років назад інша його компанія одержала містобудівні умови та обмеження на початок будівництва ЖК поблизу «Арени Львів». Водночас ТзОВ «Лендбуд Арена» належить львів’янинові Олександрові Семенку.

Раніше повідомлялося, що поблизу «Арени Львів» на вулиці Стрийській, 199 збудують масштабний спортивно-розважальний комплекс «Льодова арена».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.