Субота, 27 Квітня, 2024

Тарас Кицмей — засновник однієї з найбільших IT-компаній у Львові

Тарас Кицмей відомий український науковець, підприємець, громадський діяч та економіст. А також співзасновник та президент однієї з найбільших українських IT -корпорацій у Львові під назвою SoftServe, пише lviv-future.com.ua.

Тарас Кицмей отримав державну нагороду України та почесне звання “Заслуженого економіста України”. Належить до членства сенату приватного вищого навчального закладу у Львові — Українського Католицького університету та є головою асоціації “Інформаційних технологій України”.

Життя й наукові досягнення Тараса Кицмея 

Народився Тарас Кицмей другого серпня 1966 року у селищі міського типу Микулинці Теребовлянського району на Тернопільщині, де й провів дитинство. Згодом переїхав до Львова, де навчався й у 1990 році закінчив факультет прикладної математики у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

У 1993 році успішно закінчив школу бізнесу від американської компанії General Electric. Водночас, Тарас Кицмей навчався в аспірантурі Київського інституту прикладної інформатики, де у 1994 році захищає дисертацію на тему “Представлення нечіткої інформації в базах даних реляційного типу” та здобуває науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

C:\Users\smail\Desktop\5d82d586-168b-4d7a-bb05-6eb75b779985.jpg
Фото: Т. Кицмей /Forbes.ua

Пізніше вступив на програму “Ovner/President Management Program” у Гарвардську школу бізнесу в Бостоні  від Гарвардського університету, яку закінчив у 2012 році. 

З 1992 по 2002 рік Тарас Кицмей працював викладачем у Національному університеті “Львівська політехніка” на кафедрі електронних обчислювальних машин. 

Водночас із навчанням, науковими досягненнями та педагогічною працею Тарас Кицмей будував успішну кар’єру в IT-сфері. Так, вже у 1997 році він стаєв співзасновником та очолює IT-компанію SoftServe. 

У 2018 році Тарас Кицмей за високі досягнення та внесок у розвиток IT-індустрії міста Львова відзначений Львівською міською радою “Орденом Лева”. У 2020 році Тарас Кицмей потрапив у список ста найбагатших українців за версією авторитетного американського журналу “Forbеs”. 

А вже у 2021 році Тарас Кицмей зайняв сорок другу позицію у рейтингу “Топ 100 найбагатших українців” журналу “НВ”, оцінивши його статки у двісті сорок  п’ять мільйонів доларів. 

Тарас Кицмей як співзасновник однієї з найбільших IT -компаній у Львові

Ще під час навчання в аспірантурі Тарас Кицмей разом з однодумцями — Юрієм Василиком, Ярославом Люблінцем, Ігорем Мендзибровським та Тарасом Вервегою заснували першу львівську IT-корпорацію SoftServe, яка розвинулась та стала найбільшою в Україні аутсорсинговою компанією та однією з найбільших розробників програмного забезпечення у Східній Європі. 

C:\Users\smail\Desktop\bfdce991-e87e-43b0-ad7d-e6346050b8f1.jpg
Фото: Офіс /SoftServe

Головний офіс SoftServe розташований у Львові, а також ще один у місті Остін в Америці. Від часу заснування компанія розвинулась та працює на світовому ринку IT-індустрії. Представництва та офіси SoftServe розташовані у багатьох країнах та містах Європи та Америки — Великобританії, Німеччині, Нідерландах, Польщі, у Нью-Йорку, Вашингтоні, Флориді, Каліфорнії. В Україні компанія має офіси в багатьох містах. Так, лише у Львові SoftServe має дванадцять офісів.

Корпорація SoftServe вважається однією з найбільших і в 2018 році кількість її працівників становила п’ять тисяч людей. У своїй роботі використовують єдині принципи та стандарти для усіх, як в українських офісах, так і закордонних. 

C:\Users\smail\Desktop\1bfa7a05-d7af-4f33-a88e-b15244cf5099.jpg
Фото: Офіс SoftServe /Культурометр

Попри повномасштабну російсько-українську війну в 2022 році компанія активно розвивається та розширюється на іноземному ринку. З початком російського вторгнення багато працівників переїхали до Львова. Відтоді саме у Львові  до SoftServe долучилося близько п’ятсот тисяч нових працівників. 

Хоча й робота компанії націлена на міжнародну співпрацю та світовий ринок, але Тарас Кицмей наголошує на важливості розвитку сфери IT передусім в Україні, де працівники його корпорації хотіли б жити та розбудовувати економіку своєї країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.