Вівторок, 19 Березня, 2024

Заклад для дітей-сиріт: про львівську ІТ-школу Hebron

Hebron IT Academy – це громадська організація, спрямована на безкоштовне навчання дітей-сиріт, напівсиріт, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, а також їхню соціальну адаптацію. Цю дворічну школу заснували у Львові у 2016 році, аби надати студентам IT-навички, а також навчити критичного мислення, англійської мови, менеджменту, пише lviv-future.com.ua.

Історія створення

Співзасновник школи Ігор Була – випускник Львівського державного університету внутрішніх справ, п’ять років він працював оперуповноваженим.

В інтерв’ю Tvoemisto.tv Ігор розповів, що разом із дружиною рік проживав у США, в Кремнієвій долині. Там побував у середовищі, де люди зовсім по-іншому думають, готові ризикнути всім заради стартапу. Тоді він активно вивчав англійську, деякий час менеджерив у готелі, потім частково працював в аналітичному відділі FBI. Тоді й почав цікавитися ІТ.

Дружина працювала в дата-аналітиці, а до цього кілька років – перекладачем у сім’ях, які приймали в себе українських дітей. Під час цієї роботи вона зрозуміла, наскільки потрібна підтримка дітям-сиротам. Так і виникла ідея створити для них школу. Обрали сферу ІТ через її некорумпованість та необов’язкову наявність дипломів державного зразка, адже молодь, яка не має батьківської підтримки й допомоги, не завжди може навчатися 4–6 років у виші.

Орієнтувалися під час створення школи на ідеї УКУ та Академії лідерства. Навчати вирішили повнолітніх, адже після 18-ти вони вже не перебувають під опікою держави. Для студентів сім’я облаштувала місця для проживання – у власному будинку в Брюховичах. Там же облаштували спортзал і зал для боротьби.

Щодо фінансової складової, то багато коштів йшло на оплату податків, доводилося постійно просити людей донатити. Переважно пожертви надходили від знайомих та від американців. Для всіх студентів створили стипендію (50 доларів). Однак бували й випадки, коли не було можливості виплачувати гроші.

Згодом Ігор та Лілія вирішили стати підприємцями, заснували у 2018-му HebronSoft – компанію-розробника програмного забезпечення. Ця компанія стала бізнесом подружжя і водночас засобом для фінансування ІТ-школи.

Принцип відбору студентів

Щоби якось обирати майбутніх здобувачів ІТ-освіти, школа влітку почала організовувати табір у Брюховичах, під час якого діти з усієї країни навчалися програмуванню і деяким іншим предметам. Крім того, для них організовували ігри, аби визначити лідерські навички та наскільки розвинене логічне мислення. Під час цього табору й ставало зрозуміло, хто має здібності та бажання навчатись. Саме їх і обирали в школу.

Навчати студентів запросили програмістів та викладачів львівських вишів. До слова, сесії та оцінки в школі не передбачені, проте за погану поведінку можна втратити стипендію.

Життя після випуску

Частину випускників запросили на роботу до HebronSoft, ще частину – до львівських ІТ-компаній. Були випадки, коли випускники проявляли ініціативу допомагати рідному Hebron. Наприклад, колишній вихованець захотів оплачувати роботу кухаря в брюховицькому будинку.

Загалом, така школа має багато ризиків. Через особисті травми та життєві проблеми такі студенти нерідко кидали навчання. Іноді просто не могли впоратися з опануванням програмування, тому також робили поспішні рішення та йшли зі школи. Проте тим, хто передумав пов’язувати своє життя з ІТ, також допомагали працевлаштовуватись або вступати до якогось вишу. Для прикладу, був хлопець, який під час навчання зрозумів, що хоче займатися дизайном. Згодом він вступив до НУ «ЛП» та почав розробляти дизайн для інтернет-платформ.

Фото: Hebron IT Academy

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.