П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Перша львівська-IT компанія

З кожним роком сфера IT-інтенсивно й дедалі більше розвивається в Україні. Серед них слід виділити SoftServe, тому що це перша львівська IT-компанія, яка є найбільшою аутсорсинговою компанією в Україні та однією з найбільших  у Європі з розробки програмного забезпечення, пише lviv-future.com.ua.

Офіси SoftServe розташовані у Львові та американському місті Остін. Компанія має представництва у восьми країнах світу. Лише в офісах Львова працює  близько п’ять тисяч людей. 

Історія створення та розвитку IT-компанії SoftServe

Перший офіс SoftServe з’явився у Львові ще у 1993 році, засновниками якої була молоді львівські аспіранти з університету Львівської політехніки — Тарас Кицмей, Юрій Василик, Ігор Мендзибровський, Ярослав Люблінець. Пізніше до них приєднався ще Тарас Вервега. Вони ж і визначили майбутній шлях діяльності компанії SoftServe – розробку програмного забезпечення та ініціювали створення головного офісу у Львові. 

Новостворену компанію першим підтримав приватний університет США — Політехнічний інститут Рансселіна. А першим їхнім клієнтом стала відома американська компанія “General Electric”, над проєктом якої працювало лише кілька людей. 

C:\Users\smail\Desktop\aaffe3d3-ec43-4b7b-a9a9-9815378edd00.jpg
Фото: Співзасновник та член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей / Твоє місто

Швидкий розвиток та успішні проєкти компанії сприяли тому, що вже у 2000 році  SoftServe відкрили свій перший офіс в Сполучених Штатах Америки — у Вашингтоні, а згодом у Нью-Йорку, Бостоні, Каліфорнії, Флориді. 

Зараз компанія має свої представництва і в європейських містах — Нідерландах, Великобританії, Німеччині. Також нещодавно свої офіси вона відкрили й у Польщі та Болгарії. 

У 2004 році SoftServe взяла участь у створенні картографічного сервісу Microsoft Bird’s Eye, який пізніше використала компанія Google під час розробки функції Google Street View. За цей внесок у розвиток проєкту SoftServe виступали на щорічній конференції від Microsoft. 

У 2006 році компанія заснувала перший в Україні корпоративний університет  SoftServe University, де навчають кваліфікованих розробників та фахівців у сфері IT. У 2008 році їхній університет був одним із співзасновників Бізнес-школи Українського католицького університету. 

C:\Users\smail\Desktop\c8e2c37e-cacb-4a10-831c-0f5809c0a805.jpg
Фото: Офіс у Львові / Твоє місто

Цього ж року  компанія SoftServe відкрила штаб-квартиру в американському місті Форт-Маєрс. У 2017 році  SoftServe вважалася однією з найбільших IT компаній та нараховувала 4500 працівників, поступаючись лише американській компанії з розробки програмного забезпечення EPAM Systems. Проте вже на наступний рік кількість персоналу зросла до п’яти тисяч і з кожним роком збільшувалося.

Також компанія  SoftServe відкрила свої представництва у низці європейських міст: Амстердамі, Лондоні, Софії, Стокгольмі, Вроцлаві та інших. 

Знаковим для компанії став 2021 рік, коли на аукціоні Міністерства Юстиції України вони придбали ділянку у Львові для побудови креативного офісного кампусу SoftServe . Проте реалізація цього проєкту триватиме близько п’яти або шести років.  

Діяльність та принципи роботи SoftServe 

У роботі компанії SoftServe діє визначена система принципів та стандартів, якої однаково дотримуються в усіх офісах, як українських, так і закордонних. Єдині  принципи роботи передбачають однакові для співробітників умови праці та єдині стандарти співпраці з клієнтами, оскільки у бізнесі стираються національні особливості. 

Цікаво, що у кожний наступний новий офіс, компанія формує наповнення персоналу таким чином, що серед них мають бути працівники з досвідом роботи у  SoftServe, так і без такого досвіду. 

C:\Users\smail\Desktop\1603be5f-68fa-425a-b90f-4706af33c3d5.jpg

Під час роботи над певним проєктом найкращі працівники пропонують свої ідеї та пропозиції. Ієрархічна структура компанії забезпечує послідовну реалізацію на кожному етапі розробки проєкту архітекторами, дизайнерами, керівниками (Project Manager), програмістами та окремими спеціалістами.  

Такий спосіб передбачає залучення багатьох людей одночасно. Зазвичай робота розпочинається із пошуку замовників, орієнтуючись здебільшого на ринок США, клієнти якого більш відкриті та готові до співпраці або, набагато менше, на співпрацю з європейськими клієнтами, які є більш консервативними. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.