Вівторок, 18 Червня, 2024

Вілла Стеткевичів у Львові: забудовник погодився віддати будівлю, а влада готує перевтілення

Скандальну віллу Стеткевичів у Львові вдалося відвоювати у забудовника – фірма, яка планувала перетворити будівлю на багатоповерхівку, погодилася на запропонований Львівською міською радою обмін, пише lviv-future.  натомість забудовник отримав пропозицію і земельну ділянку на іншій частині міста. Так, віллу Стеткевичів таки вдасться зберегти, і не просто зберегти у такому стані, якою вона є зараз, а перетворити на необхідну і потрібну місту локацію. 

Що може невдовзі з’явитися на місці скандальної кам’яниці – читайте у матеріалі нижче.

Плани мерії на віллу Стеткевичів

У мерії вже не просто повідомили про успішний обмін з забудовником, а й розповіли про найближчі плани на перетворення старої кам’яниці. Нещодавно здійснили публічні обговорення стосовно перевтілення вілли і навколишньої території – велика земельна ділянка довкола нараховує близько тридцяти арів. Найбільш ймовірно, що тут невдовзі з’явиться молодіжний громадський простір, а на подвір’ї вілли розмістяться активності як для дорослих, так і для дітей. 

Щоправда, ці плани ще поки написані “вилами по воді”, адже остаточної концепції перетворення території вілли і самої вілли ще немає. 

Історія скандалів довкола вілли Стеткевичів у Львові

Тривалий час про віллу Стеткевичів не було жодних розмов – доти, доки не стало відомо про наміри забудовника перетворити кам’яницю на багатоповерхівку. Львів’яни обурилися таким рішенням, почали піднімати питання про збереження вілли, створювали електронні звернення на сайті Єдиних електронних петицій до влади. Одне з таких звернень у жовтні 2020-го року дало свої результати – мешканцям вдалося швидко назбирати необхідну кількість підписів і домогтися реакції від Львівської міської ради. У Львівській обласній державній адміністрації тим часом ініціювали повернення віллі Стеткевичів статусу пам’ятки, що було знято напередодні забудовником задля перетворення будівлі на багатоповерхівку.

Згодом Львівська міська рада пообіцяла містянам, що буде відстоювати історичну будівлю. 

Цінність вілли Стеткевичів

Вілла Стеткевичів розмістилася на вулиці Замарстинівській, 213. Її було збудовано ще в тридцятих роках минулого століття і належала тривалий час вілла сім’ї відомих тогочасних львівських меценатів Стеткевичів. Вже згодом у стінах вілли розміщувався народний дім.

До переліку архітектурних пам’яток місцевого значення віллу Стеткевичів було внесено у 1993-му році. Свій статус архітектурної пам’ятки будівля втратила наприкінці 2019-го року зусиллями забудовника, що відкликав статус через судовий процес. 

Львів’яни зазначають, що кам’яниця Стеткевичів є однією з найстаріших та найкрасивіших в районі Голоско, називають віллу знаковим місцем мікрорайону та унікальною у своєму роді будівлею. У петиції за збереження вілли автор звернення зазначав, що цю локацію можна перетворити на музей, громадський простір чи місце відпочинку для львів’ян, що мешкають неподалік.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.