П’ятниця, 24 Травня, 2024

Архітектурний скандал у Львові: в історичній будівлі самовільно замінили вікна і пошкодили фасад

В історичному серці нашого міста вкотре розгорівся архітектурний скандал, розповідає сайт lviv-future. У будинку, що на вулиці Саксаганського, 11, зауважили, що власник здійснив самовільну заміну автентичних дерев’яних вітрин на пластиковий варіант. Окрім того, львів’яни зауважили пошкодження фасаду будівлі.

Цей будинок належить до пам’яток архітектури, тож управління охорони історичного середовища Львівської міської ради планує звернутися до правоохоронних органів стосовно цієї справи. Тут запевняють, що теперішні власники приміщення без жодних дозволів змінили вигляд будівлі на першому поверсі.

Нагадуємо, що фасад історичної будівлі на вулиці Саксаганського, 11, нещодавно відреставрували. Реставрація відбулася за кошти міського бюджету.

Зазначимо, що цей будинок є творінням відомого архітектора Владислава Підгородецького, що працював спільно зі скульптором Петром Війтовичем. Завданням скульптору було прикрасити будівлю фігурами атлантів, з чим митець впорався чудово – воно й не дивно, адже Петро Війтович – один з кращих львівських скульпторів. Варто зазначити, що зусиллями цього скульптора було створено чимало речей для прикрашення фасаду оперного театру у Львові.

Будинок на вулиці Саксаганського, 11, вважається знаковою будівлею для Львова. Це архітектурний зразок пізньої сецесії, сьогодні – житловий будинок, на першому поверсі якого розташувалися комерційні заклади.

В ході реконструкції будівлі кілька років тому за кошти з міського бюджету було відремонтовано дах будинку, який почав протікати з часом через відсутність внутрішнього водовідведення. Почав тріскати і фасад будинку, скульптури могли повалитися, як і балкони, які теж опинилися в аварійному стані. Тому й провели велику реставрацію, аби зберегти історичну пам’ятку від руйнування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.