Середа, 24 Квітня, 2024

Культурно-історичні пам’ятки західної України

Галичина дивовижний  край прекрасний у своїй різноманітності. Довга та насичена на події тисячолітня  історія утворила в цих краях безмежну кількість замків, палаців та історичних місць які кожного року відвідують тисячі туристів. Від новітнього комплексу в Косино на Закарпатті до стародавнього Печерного монастирського комплексу у селі Розгірче  (Львівська обл.). Вибір у звичайного туриста надзвичайно широкий, кількість місць, музеїв та краєвидів просто збиває  з пантелику людей від різноманітності та правильного вибору відвіданого місця, пише lviv-future.com.ua. Ми постараємся сьогодні допомогти визначитися вам  з відпочинком  і розповімо  про одну з найвидатніших пам’яток історичної культури у Львівській області  де ви з можете з головою поринути та відчути історію середньовіччя.

«Скелі (фортеця) Тустані»

Мова піде про величні Тустанські скелі які розташовані на початку карпатських гір ( Східні Бескиди ), поблизу села Урич, Стрийського району, зазначимо що відстань зі Львова до заповідника складає всього 118 км,  поїздка на автомобілі до місця призначення займе у вас близько 2-ох годин по трасі Київ-Чоп.

Фото : відстань зі Львова до Урича на карті

«Фортеця-Тустань» -це  середньовічний  оборонний комплекс, що був важливим стратегічним об’єктом за часів ранньої Київської Русі та непохитною фортецею у міжгалузевій карпатській лінії оборони,  слугував також  як прикордонний та торговий шлях між Галицько-Волинським князівством та Західною Європою у XII столітті.

Це унікальна за своїм походженням фортеця, оскільки дерев’яні споруди були збудовані прямо посеред нарізних скель які не мали аналогів в Європі.

3D модель середньовічного оборонного комплексу в селі Урич

Проаналізувавши всі сліди, головний дослідник Тустані Михайло Рожко прийшов до висновку, що фортеця будувалася в декілька етапів, постійно розбудовувалась, збільшувалась у висоті і освоювала вищі майданчики скельного комплексу. В період її найбільшого розквіту, фортеця охоплювала всі можливі галереї та тераси від підніжжя до вершини. Висота суцільної забудови у внутрішньому дворику сягала у п’ять поверхів, кожен висотою у 3,5-4 м, що є ознакою дуже високого рівня будівельної культури. Дана наскельна будівля  посідала  особливе місце в дерев’яному будівництві середньовіччя, і до сих пір вважається одним із неповторних за своїм походженням об’єктом архітектури у світі.

Заповідник для відвідувачів

“ТуСтань” пропонує туристам широкий спектр активного відпочинку в Карпатах, від кемпінгів поблизу гір до незабутніх походів історичними місцями, і звичайно ж ви знайдете там неймовірні фото зони за якими сьогодні полюють тисячі людей з усіх куточків світу.

Відвідувачі заповідника мають змогу самостійно піднятися в гори та впритул наблизитись до скель які просочені історією, відвідати там рештки стародавніх печер, мурів, коридорів та багато іншого. На території заповідника також працює мотузковий парк «Лазанка» який користується великою популярністю серед дітей.

Хотіли б добавити, щорічно в селі Урич де і розташований даний комплекс проводиться “ТуСтань-фестиваль” там організатори відтворюють неймовірну атмосферу середньовіччя з кінними турнірами, вогняними й лазерними шоу, лицарськими боями, нічним штурмом фортеці, ярмаркою майстрів, івентами для дітей, а також можливістю  опанувати стрільбу з лука, арбалета тощо.

Для планування відвідин фестивалю пропонуємо вам перейти за посиланням на  їхню офіційну сторінку в інтернеті   https://tustan.com.ua/, оскільки кожного року дати проведення святкових заходів можуть суттєво відрізнятись, там ви найдете всю необхідну інформацію та можете заздалегідь спланувати свій відпочинок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.