У Львові багата і цікава архітектура, яка кожного року привертає увагу десятків тисяч туристів, є родзинкою і окрасою нашого міста, пише сайт lviv-future. Кожна епоха характеризувалася певними особливостями у стилях, підходах та формах, тож вкладала у будівництво міста свою неповторну лепту.
Дещо “бідною” на архітектурні здобутки стала радянська епоха для нашого міста. В час, коли будували хрущовки і популярними були панельні будинки. Дещо згодом відійшла в минуле популярність робити вигадливу ліпнину на фасадах і сучасні будівельні компанії змагаються лишень у тому, щоб змінити якось форму чи надати якогось іншого кольору будинку, щоб привертати увагу.
Таких “безликих” і абсолютно однакових будинків за багато років у Львові з’явилося достатнього багато, однак одна із, здавалося, типових житлових споруд, привертає увагу гігантським… кросвордом!
Не просто малюнок, а справжня головоломка
Якщо ви завітаєте на вулицю Сахарова і прогуляєтесь до будинку №82, то неодмінно захочете розгадати гігантську головоломку, яку створили прямо на бічній стіні звичайного житлового будинку. На цю будівлю чекала така ж сама “безлика” доля, як і на більшість інших, однак Сергій Петлюк, автор проєкту, взявся втілювати тут щось особливе.
Чимало гостей міста вважають, що цей кросворд – це лише дизайнерська особливість будинку. Однак насправді це не просто стилізований малюнок для привертання уваги, а справжній кросворд. Колись у нашому місті навіть поширювали буклети із завданнями для розгадування величезного кросворду. Однак дізнатися відгадку можна було і іншим чином – дочекатися темряви, коли вмикається освітлення стіни. Тоді букви, виведені спеціальною фарбою, почнуть відображатися у клітинках. Вдень розгадок кросворду не видно.
Цікаві факти про унікальний будинок
Арт-об’єкт “Кросворд” у Львові було відкрито 29 грудня 2008-го року. Його висота – 30 метрів, ширина – 18.
Запитання у гігантському кросворді різні за складністю. Наприклад, тут запитують, як називається заглиблення в землі, чи що таке плоска трансцендентна крива. Чимало тут, до слова, питань, пов’язаних з архітектурою – наприклад, питання про імена славетних львівських архітекторів чи архітектурні стилі, особливості оздоблення осель тощо. Так чи інакше, а охочим розгадати кросворд доведеться добряче помізкувати.
Подейкують, що для того, щоб розгадати кросворд, туристам потрібно відшукати відповіді на питання у різних локаціях Львова, а ввечері повернутися на Сахарова і звірити відповіді.
Львівський будинок-загадка неабияк зацікавив користувачів мережі і навіть потрапив до рейтингу найдивакуватіших будівель Європи за версією Google. Будинок посідає сьоме місце – у рейтингу його назвали Crossword Tower.