Вівторок, 21 Травня, 2024

Автостанція №6

Оскільки Львів – найбільше місто Західної України та потужний транспортний вузол, у місті, окрім Головного та Приміського залізничних вокзалів, аеропорту, автовокзалу, функціонує й низка Автостанцій. Одна з таких – АС№6 (вул. Личаківська 154). Далі на lviv-future.

Трішки з історії

Будівля АС№6 була збудована у 1970-х рр., на місці скверу, де відпочивали люди. Автостанція розташувалась поряд з 28-м авторемонтним заводом. З АС№6 пасажирам автобусів було легко потрапити на кінцеву зупинку трамваю №2 (вул.Пасічна). В приміщенні АС№6 був зал очікування та каси, де можна було придбати білети. З автостанції №6 курсували автобуси ЛАЗ 695 львівського виробництва. Автобуси курсували у напрямку Глинян, Золочева, Перемишлян. Звичайно рух не був таким інтенсивним як сьогодні, багатьом селянам доводилось годинами очікувати на потрібний автобус.

У 1990-ті у приміщенні АС№6 почали продавати газовані напої, насіння, хлібобулочні вироби. Функціонувала громадська вбиральня. Незважаючи на те, що зал очікування був невеликим, попри велику кількість проблем, пасажири мали змогу отримати прихисток від дощу та снігу, від спеки. Поряд з будівлею знаходився газетний кіоск, де пасажири могли придбати пресу, аби “вбити час” за рахунок читання. Однак у тих же 1990-х будівлю зачинили. На заміну габаритним застарілим ЛАЗ 695 прийшли нові автобуси.ЛАЗ 695

Питання з перенесенням

Сьогодні АС№6 зачинена. Зал для очікування не функціонує. У приміщенні автостанції розмістився магазин з продажу деталей для меблів. Маршрутки зупиняються прямо на вулиці Личаківській, поряд з 28-м авторемонтним заводом, що створює певний дискомфорт  як для пасажирів так і пішоходів, мешканців, чиї будинки розташовані поряд. 

Будівля АС№6, 2015 р.

Дуже кумедною виглядала ситуація, коли біля металевих перил, якими була огороджена будівля збирались місцеві любителі оковитої, ведучи задушевні бесіди. Іноді їх збиралось стільки, що деякі пасажири вважали, що поряд відкрили нове підприємство. Згодом частину огорожі поцупили мисливці за металобрухтом.

Міська влада неодноразово заявляла, що планує перенести АС№6. Як нове місце розглядалось й перехрестя Зелена-Пасічна, й територія 28-го авторемонтного заводу. Також розглядалась ділянка між вулицями Колумба та Ніщинського. Розглядали варіант реставрації приміщення АС№6. Однак цей варіант реалізувати практично не можливо, оскільки не дозволяє мала площа території, зовсім поруч з будівлею знаходяться житлові будинки. Влада планує розмістити на місці сучасної будівлі АС№6 ринок для аграрної продукції, зважаючи на те, що селянам заборонено торгувати поблизу приміщення бібліотеки №9 (вул. Личаківська 189) а ринок “Провесінь” зачинили та збудували на його місці торговий центр. Адже поряд знаходиться інфраструктура – торгові центри, кафе-бар, шиномонтаж, магазини (у тому числі з будматеріалами), міні-маркет. Є проблеми із туалетами. Пасажири приміських автобусів можуть легко добратись до центру, на Сихів та у інші напрямки. Для подальшої долі АС№6 слід не лише мати рішення влади, а й провести громадські обговорення.  

На головному фото – АС№6. Вид з напрямку вул. Яловець

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.