П’ятниця, 24 Травня, 2024

Біля Бернардинського дворика з’явиться водойма, яка працюватиме за принципом фонтану

У Львові взялися за оновлення території біля Бернардинського дворика, пише сайт lviv-future. Невдовзі біля історичного місця постане оновлений простір, де запрацює водойма, яка працюватиме за принципом фонтану, про що повідомили у спільноті “Львів. Містобудування” у Facebook.

Про те, як зміниться площа біля давнього дворика і що нового тут невдовзі з’явиться – читайте нижче.

Після реконструкції площі її використання буде ефективнішим, ніж це було досі

У міській раді Львова розповідають, що передусім площа після реконструкції стане більш доступною для маломобільних категорій населення. Вона буде доступною для всіх перехожих, а для людей з обмеженими можливостями пересування на площі планують встановити пандус, який би мав бути тут вже давно. Цікаво, що проєктуванням майбутнього пандуса будуть займатися не тільки фахівці-архітектори, а й представники маломобільних категорій, що допоможе краще продумати пандус і зробити його дійсно зручним.

Також на площу біля Бернардинського дворика очікує капітальний ремонт. Для сучасності і більшої зручності львів’ян тут запрацює оновлене освітлення, на площі встановлять подовгасті хвилясті лавки, щоб перехожі могли присісти і помилуватися історичною панорамою, яка тут зараз є.

Стару пошкоджену плитку на площі також приберуть – її замінять на нове мощення. Водойма, яка має тут з’явитися, згідно з архітектурним проєктом, працюватиме на площі за принципом фонтану – вода не буде застоюватися у водоймі, а постійно рухатиметься та оновлюватиметься.

На якому етапі оновлення площі перебуває зараз?

Підрядник ще декілька тижнів тому взявся за виконання робіт, однак зараз розпочалися активні роботи на площі. До того деякі роботи тут розпочалися ще в 2020-му році, однак їх призупинили на деякий час через врегулювання деяких питань, пов’язаних з проєктно-кошторисною документацію на реконструкцію площі.

Наразі територію, на якій будуть відбуватися ремонтні роботи, обгородили. Ремонт вже стартував – поки що ремонтують сходи, які ведуть у підземний перехід до площі Митної, а також відновлюють дерев’яний місток. Через тут поки що перекритий прохід, однак підрядники обіцяють, що це ненадовго і вже до кінця серпня прохід відкриють.

Всі ремонтні роботи на площі біля Бернардинського дворику планують завершити вже до кінця весни наступного року. Загальна вартість виконання капітальних ремонтних робіт становить понад 13 мільйонів гривень.

Зазначимо, що проєкт реконструкції території поблизу Бернардинського дворика створила фірма “Рутенія”, яка займалася проєктуванням площі Митної у Львові. Співавторка проєкту – Ольга Криворучко. Великий міжнародний конкурс на впорядкування території навколо Бернардинів провели ще у 2012-му році.

У міській раді сподіваються, що після ремонтних робіт і оновлення площі тут можна буде не тільки приємно провести час, а й можна буде проводити різноманітні культурні заходи.

Головне фото – візуалізація проєкту реконструкції території

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.