Вівторок, 25 Червня, 2024

Чи є майбутнє у цієї лікарні? Історія медзакладу на Львівщині

У Бібрській громаді, що тепер належить до Львівського району, хіба що ледачий не говорить зараз про долю їх лікарні, адже це направду болюче питання. Мати свій медичний заклад, куди можна звернутись за допомогою, – це одне зі свідчень успішності тієї чи іншої громади. Однак доля цього медичного закладу наразі залишається невирішеною. Далі про це розкаже «lviv-future».

Як усе було?

Нещодавно лише завершились баталії, пов’язані з обранням нового очільника цієї лікарні. Це питання викликало шквал емоцій не так у громаді, як у політичних колах, а також всередині самого медичного колективу.

Нагадаємо, господарем Бібрської міської лікарні став місцевий підприємець, який не має медичної освіти, Орест Краєвський. Громада традиційно розділилась на два табори: є ті, хто підтримує вибір, і ті, хто абсолютно проти. Обрання очільника лікарні відбулось шляхом голосування. І саме Краєвський отримав більшість голосів. Після результатів голосування у «тему» втрутились представники місцевої влади, мовляв, це неприпустимо, щоб лікарнею керував не медик. Відомо навіть про тиск на деяких медиків з боку влади, завдяки голосу яких переміг пан Орест.

До цього всього лікарня отримала лист про те, що вже у грудні заклад мають закрити, оскільки він втрачає ліцензію. У ці дні якраз триває процес ліцензування, однак він далекий ще до завершення. Через це лікарі, медсестри та інші працівники опинились під загрозою в один день стати безробітними. Медики написали лист до місцевої влади, до Львова, з проханням офіційно призначити керівника лікарні та в найкоротші терміни вирішити питання із продовженням роботи лікарні.

Відомо, що 8 грудня відбулась перша сесія новообраної місцевої влади. На засіданні, окрім голови ОТГ і депутатів, були присутні представники громади. У межах засідання люди ставили питання щодо подальшої долі місцевої лікарні, однак влада не дала жодних конкретних відповідей. Людей дуже обурює така невизначеність щодо цього надзвичайно важливого питання у Бібрській ОТГ – долі лікарні. Попри те, що у цьому питанні присутня невизначеність, а деякі представники влади загалом уникають цієї теми, не даючи жодних коментарів, голова ОТГ обіцяє разом з керівництвом лікарні зберегти медичний заклад, адже це в інтересах кожного, в інтересах громади.

Що кажуть пацієнти?

В офіційному листі, що отримала Бібрська лікарня, було зазначено, що лікарі підлягають звільненню вже 7 грудня, хоч попередньо зазначалось, що це має бути 18 грудня. Але досі медичний заклад працює у звичному режимі.

Вчора, 15 грудня, у лікарні побувала мешканка села Великі Глібовичі пані Люба. Каже, що все працює. Вона була на прийомі у свого сімейного лікаря. Про ситуацію у лікарні з власного погляду жінка розповіла для «lviv-future».

Пані Люба каже:

«Усе працює, як завжди. Можливо, не всі лікарі і не у всіх кабінетах є, але я отримала те, за чим приїхала. Я була на плановому прийомі у свого лікаря»

Наостанок жінка додала, що бачила навіть, що у лікарні роблять ремонт. На одному з поверхів замінюють вікна, тому вона припускає, що лікарня і надалі працюватиме, хоча й жінці відомо про теперішню ситуацію з цим медзакладом.

Пані Люба наголошує, що громаді надзвичайно потрібна місцева лікарня, адже це надання первинної та необхідної медичної допомоги вже за кілька хвилин при потребі. В іншому випадку люди будуть змушені їхати до Львова, а це 30 – 60 хв, які інколи стають запорукою порятунку життя!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.