Субота, 13 Квітня, 2024

Золочівський замок та його палаци

Золочівський замок – це унікальна пам’ятка нашого регіону та оборонної архітектури XVII століття яка розташована на околицях міста Золочів, Львівської області. Основною функцією даної споруди звичайно ж була оборона міста Львова та Львівщини в цілому, оскільки Золочів розташований на перетині важливих торгових шляхів, пише lviv-future.com.ua.

Будівництво замку

Золочівський замок був побудований в 1634 році державним та політичним діячем Речі Посполитої  Яковом Собеським на місці дерев’яних оборонних споруджень , за проектом невідомого італійського архітектора. Сама фортеця була оточена високими земляними валами з бастіонами, що в свою чергу дозволяло оглядати широку місцевість навколо замку та використовувати гарматну зброю на території оборонного комплексу.

Будувалася фортеця з каменю за голландською технологією, основною метою якої було величезне укріплення земляного валу, який в свою чергу  з зовнішнього боку укріплювався кам’яними брилами та стіною, така система була зовсім не новою в будівництві фортець в Європі, проте ще довгий час залишалась однією з найефективніших за своєю специфікою оборони.

Китайський Палац

На території Золочівського Замку було зведено два палаци Китайський та Великий. Перший був збудований наприкінці XVII століття Польским королем Яном Собеським для своєї дружини Марисеньки. Це мініатюрна двоповерхова шпиляста будівля з одноповерховими бічними прибудовами. У травні 2004-го року була повністю реконструйована та відкрита як музей східних культур. На сьогоднішній день у Китайському палаці відвідувачі мають змогу ознайомитися з унікальними експонатами – предметами східного мистецтва, наприклад, дарами східних послів та багато іншого.

Великий житловий палац

Великий житловий палац Золочівського замку – це вже значно більша  двоповерхова будівля розміром 72х22 метри з підвалами, загальна  площа якого складає практично 1000 квадратних метрів.  В 2009 році був повністю відкритий для відвідувачів, після реставрації у Великому Палаці вдалося відтворити ідентичне розміщення кімнат, потайний хід та комини.  На першому поверсі великого палацу представлено історію замку, його тюремні часи в період Радянського союзу та  реставрації. Також тут розміщена палацова капличка Благовіщення та виставковий зал. Куди більш цікавим  для відвідувачів являється другий поверх палацу, де розміщено експозицію “Інтер’єри історизму”, а особливо Великий зал палацу де представлений  інтер’єр тронного залу, портрети європейських монархів, міфологічні та біблійні сюжети.

У Великому палаці представлено понад пів тисячі експонатів, у тому числі сотні  одиниць живописної культури , та сотні  одиниць ексклюзивних  меблів тих часів, а також  зброя та речі які  були знайдені під час реставраційних робіт, мисливські трофеї, тощо.

Фото: тронний зал Великого житлового палацу.

Фото: Китайський та Великий житловий палац Золочівського замку.

Для відвідин цього унікального історично-оборонного комплексу, який пронизаний історією та неперевершеними музейними експонатами, вам необхідно відвідати Золочів, що розташований всього в 66 кілометрах від Львова у напрямку Тернополя. Щоб дістатися туди власним автомобілем вам потрібно рухатися у напрямку по трасі Е50(М12).

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.