Вівторок, 21 Травня, 2024

Е-квиток у Львові: з 13-го січня пільговики їздитимуть безкоштовно тільки з картками

У четвер, 13-го січня, стартує перший етап впровадження електронного квитка у львівському громадському транспорті. Кого насамперед стосуватимуться зміни та чи зросте вартість проїзду для непільгових категорій, читайте в матеріалі lviv-future.com.ua.

Спершу – пільговики 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\11.jpg

Вже за кілька днів Львів розпочне поетапне впровадження системи єдиного електронного квитка. Щоправда, скористатися можливістю безготівкової оплати за проїзд у міському громадському транспорті зможуть не всі. Першими «тестуватимуть» систему пільгові категорії населення, пише Тvoemisto.tv

За словами керівника департаменту міської мобільності та вуличної мережі Львівської міської ради Олега Забарила, з 13-го січня зміни стосуватимуться тільки пасажирів із пільгами на проїзд. Всі решта категорій чекають першого кварталу 2022 року. Водночас повноцінне впровадження е-квитка відтермінували до червня поточного року. 

Отож, вже із 13-го січня буде реалізуватися перший етап переходу на безготівкову оплату в львівському громадському транспорті. В його межах пільговики більше не зможуть здійснити безоплатний проїзд в маршрутці, тролейбусі чи трамваї, скориставшись пенсійним посвідченням. Пільгові категорії повинні мати відповідну транспортну картку «Леокарт», яку потрібно валідувати у салоні транспортного засобу. Виключно ця картка надаватиме право пільгового проїзду.

У разі відсутності «Леокарт» чи невалідованого квитка на львів’ян чекають штрафи або ж оплата повної вартості проїзду. Але в міській раді дадуть час адаптуватися до змін і обіцяють перші кілька тижнів не штрафувати пільговиків. 

Усім, хто подав звернення на оформлення пільгової транспортної картки, обіцяють її видати протягом першого кварталу поточного року. 

Чи зміниться вартість проїзду для людей без пільг?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\22.jpg

Міські чиновники запевняють, що до повного старту е-квитка у Львові вартість проїзду для усіх категорій не підніматимуть. З 13-го січня львів’яни надалі платитимуть 10 гривень за одну поїздку. 

Коли безготівкова оплата стане доступна всім категоріям, тоді і ціна разового квитка зросте. Згодом придбаний у водія транспортного засобу квиток вартуватиме 15 гривень. 

Варто зазначити, що після запровадження електронного квитка у Львові зміниться підхід до фінансування усього громадського транспорту. Дотації для «Львівелектротрансу» і АТП-1 будуть рахувати на основі показників, які надаватимуть ці комунальні підприємства, а сума компенсації розраховуватиметься в залежності від вартості кілометра роботи транспорту. 

В рамках проєкту хочуть досягти більшої прозорості системи, адже пасажири повинні здійснювати валідацію е-квитка, а не сплачувати кошти тільки у руки водію. 

Змін зазнають і тарифи, вартість проїзду залежатиме від квитка – паперового чи електронного. Відтак за разову поїздку у міському громадському транспорті доведеться заплатити 10-15 гривень. Для львів’ян також створять мобільний застосунок та мережу реалізації транспортних карток.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.