Вівторок, 21 Травня, 2024

Е-квиток у Львові: скільки львів’яни платитимуть за проїзд в громадському транспорті

За разову поїздку у міському громадському транспорті доведеться заплатити 10-15 гривень. Все залежить від того, який квиток придбаєте – електронний чи паперовий, пише lviv-future.com.ua.

Фахівці департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР порахували, скільки коштуватиме е-квиток для львів’ян. Зараз проект винесений для обговорення громадськістю. Зауваги від мешканців міста щодо проекту приймаються через ЦНАПи або у формі електронних звернень до 25-го листопада. Опісля проект мають затвердити на виконкомі Львівської міськради.

Одноразовий квиток

У мерії пропонують встановити тарифи на послуги з перевезення пасажирів громадським транспортом на маршрутах загального користування в таких розмірах: 

  • разовий електронний квиток на 1 поїздку із можливістю пересадки протягом 40 хвилин – 10 гривень;
  • разова поїздка із придбанням паперового квитка у водія без можливості пересадки – 15 гривень;
  • перевезення одного місця багажу – 10 гривень.
C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\23.jpg

Зазначається, що кожен водій матиме особистий пристрій, який друкуватиме паперовий квиток. Такий талон не буде потребувати валідації (реєстрації проїзду за допомогою валідатора – прим. редактора). 

Поїздка в громадському транспорті без квитка (електронного чи паперового) грозить штрафом у сумі 200 гривень. Причому контролери матимуть можливість блокування всіх валідаторів у салоні транспорту, тому «зайці» не зможуть відкрутитися від штрафного квитка, який надрукують тут же. Штраф необхідно буде оплачувати без затримок, на місці пригоди. 

Картки «ЛеоКарт» 

Передбачено 3 види пластикових карток для проїзду громадським транспортом: загальна, персоналізована і туристична. 

Загальна карта. Призначена для регулярного використання. Для її придбання не потрібно жодних документів. Продаватиметься в точках роздрібної торгівлі. На неї потрібно періодично скидати кошти. Абонемент на місяць вартуватиме 420 гривень, на 3 місяці – 1200 гривень, за піврічний доведеться викласти 2200 гривень, а за річний – 3650 гривень.

Персоналізована карта. Буде видаватися пільговикам і всім охочим, хто не проти надати особисті дані. Міститиме ім’я, прізвище, фото та іншу особисту інформацію. Всі персональні дані захищені у системі АСОП. 

Пільгові категорії, які матимуть персоналізовану картку, зможуть їздити у транспорті безкоштовно. Але є обмеження щодо кількості поїздок – на місяць їх повинно бути не більше 60. Хто бажає здійснити більше поїздок, надалі повинен їх оплатити. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\24.jpg

Що стосується студентів, то із цим видом картки місячний абонемент для них коштуватиме 210 гривень, піврічний – 1100 гривень. Натомість школярі матимуть змогу їздити безкоштовно протягом навчального року. Але в них персоналізована картка теж матиме ліміт 60 поїздок в місяць. На літніх вакаціях учні платитимуть повну вартість – 10 гривень. 

Туристична карта. Розроблена для короткотермінових поїздок гостей міста в необмеженій кількості. Ці картки будуть мати різний термін дії. Їх продаватимуть в туристичних локаціях чи місцях прибуття (залізничний вокзал, автостанція, аеропорт і т.п.). Короткострокові туристичні абонементи коштуватимуть по-різному: на 1 день – 35 гривень, на 2 дні – 60 гривень, на 3 дні – 80 гривень, на тиждень – 200 гривень. 

Нагадаємо, що вже у січні наступного року у Львові запрацює нова електронна система розрахунку за проїзд у громадському транспорті. Раніше повідомлялося, що е-квитки для пільговиків розпочнуть видавати у листопаді. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.