П’ятниця, 24 Травня, 2024

Львів культурний: у місті збудують перший акустичний концертний зал

У Львові поклали початок будівництва першого акустичного концертного залу в Україні. Цей культурний заклад матиме два поверхи та зможе прийняти до 290 відвідувачів. Концертний зал відкриє свої двері для глядачів уже наприкінці наступного року. Далі на lviv-future.

Акустика в кожному куточку 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\21.jpg

Перший в Україні акустичний концертний зал зведуть у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької, розташованого за адресою вулиця Зелена, 10. Вчора, 8-го грудня, провели закладання капсули на місці будівництва. Про це повідомила пресслужба Львівської облдержадміністрації.  

Створення акустичного залу у Львові стало можливим завдяки державному інвестиційному проєкту Міністерства економічного розвитку та підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України.

Відповідно до проєкту, зал матиме два поверхи та зможе одночасно прийняти  260-290 глядачів. Щоб його облаштувати, доведеться зробити реконструкцію навчального корпусу та будівлі гаража із додатковими прибудовами та надбудовами. 

Кошторисна вартість будівництва складає майже 44 мільйони гривень. Завершити будівельні роботи планують до кінця 2022 року.

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\я1.jpeg

Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької дозволили реконструювати навчальний корпус під акустичний концертний зал ще у 2019 році. Тоді ж було розроблено проект будівництва. Але тендер на виконання робіт адміністрація ліцею оголосила тільки в травні цьогоріч. 

Як розповів очільник музичного ліцею Лев Закопець, в Україні зараз не так багато концертних залів, тим більше вони побудовані давно – 150-200 років назад. Особливістю новозбудованого культурного закладу у Львові буде неймовірна акустика, яка заповнюватиме кожну шпаринку залу, коли на сцені будуть виступати музичні колективи. 

«Ми, за підтримки Мінкульту, ініціювали будівництво концертного залу, де акустика матиме найважливішу місію – донести до кожного слухача всі відтінки людського голосу», – пояснив директор ліцею. 

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка, сучасний концертний зал сприятиме розвитку молодих талантів зі сфери культури та мистецтва в Україні та Європі. Тут зможуть відбуватися концерти, фестивалі, виставки, майстеркурси та конкурси міжнародного рівня.

Довідка 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\31.jpg

Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької веде свою історію від 1838 року, коли за часів Австро-Угорської імперії у Львові в цьому приміщенні вперше відкрили музичну школу. Після довгої перерви школа знову запрацювала у 1939 році з ініціативи українського композитора та піаніста Василя Барвінського. 

Від 1944 року заклад працював як середня музична школа-десятирічка. Та в 1959 році його реорганізували, зробивши середньою спеціалізованою музичною школою-інтернатом. Ім’я відомої на весь світ української оперної співачки Соломії Крушельницької закладу присвоєно у 1963 році. 

Зараз ліцей може похвалитися сімома музичними відділами та більше двадцяти музичними спеціальностями. Заклад налічує 155 викладачів та забезпечує навчання майже 400 учнів із десятка областей України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.