Неділя, 16 Червня, 2024

Стартувало голосування за проекти Громадського бюджету Львова

Через карантинні обмеження цьогоріч голосування пройде виключно в онлайн форматі. Пропонують скористатися Bank ID на сайті або проголосувати в терміналі Приватбанку. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Про це поінформував на своїй FB-сторінці очільник департаменту міської агломерації Львівської міськради Юрій Лукашевський. 

Сьогодні, 1-го листопада, у Львові розпочалося голосування за проекти Громадського бюджету міста. Цього року для переможців передбачено 75 мільйонів гривень на реалізацію запропонованих ініціатив. Це на 15 мільйонів більше, ніж минулого року.

Через запровадження «червоної зони» на Львівщині виникають певні обмеження. Згідно із рішенням комісії ТЕБ і НС, проголосувати можна буде тільки онлайн. До слова, минулого року 90% людей проголосували онлайн і лише 10% пішли в ЦНАП, тому у міській раді вважають, що це обмеження суттєво не відіб’ється на результатах. 

Виключенням є лише ті категорії, які володіють правом голосу згідно з положенням, але не мають прописки львівської міської територіальної громади. Наприклад, громадяни, які мають нерухоме майно чи працюють в львівській громаді. Тільки ця категорія може голосувати через міські ЦНАПи, попередньо записавшись. 

Віддати свій голос за бажаний проект можна на сайті за допомогою Bank ID, використавши електронний цифровий підпис. Також є можливість голосування через термінал ПриватБанку. Голосування триватиме 2 тижні.

Нагадаємо, шо голосувати за проекти Громадського бюджету міста можуть не тільки львів’яни, але й жителі сусідніх міст та сіл, які ввійшли до складу Львівської об’єднаної територіальної громади. 

Цікаво, що у 2022-у році громадський бюджет Львова складає 2% від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади за результатами 1-го півріччя 2021 року. А у 2023 році його розмір зросте і буде становити 3%. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\22.png

Довідка

Громадський бюджет або бюджет участі дозволяє львів’янам пропонувати та обирати, куди скерувати частину коштів міського бюджету. Серед проектів громадського бюджету: нові громадські простори, дитячі та спортмайданчики, облаштування територій біля дитсадків та шкіл. 

На громадський бюджет Львова 2021-2022 рр. запропонували 254 проекти на суму 256 083 363 гривні. З них 55 великих та 199 малих. Переважають освітні та медичні проекти – їх 139, інших – 115. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.