П’ятниця, 24 Травня, 2024

У Львові американські хірурги прооперують 25 дітей із вадами серця

Протягом двох тижнів кардіохірурги Львівської лікарні швидкої допомоги разом з колегами із благодійної організації «Novick Cardiac Alliance»  (США) проведуть 25 операцій діткам із вродженими вадами серця. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Про приїзд американських хірургів повідомляється на Facebook-сторінці медичного закладу. 

Львівські медики зазначають, що незважаючи на майже півсотню кардіохірургічних центрів в Україні, операцій на серці відбувається недостатньо. Зокрема, минулого року хірурги провели 18 435 кардіооперацій. Це складає тільки 10% від потреби, адже оперативного втручання потребували 140 тисяч пацієнтів. 

Гостро стоїть потреба у дитячій кардіохіругії на Західній Україні, тут галузь взагалі не розвивалася. В той же час тільки у Львівській області в черзі на операцію на серці стоїть близько тисячі дітей. 

Лікарі хочуть виправити цю проблему, тож вже сьогодні розпочинають операції. Заплановано проведення 25 хірургічних втручань різної складності – як відкритих операцій, так і ендоваскулярних (малоінвазивні процедури, спрямовані на лікування серцево-судинної системи без розрізів – прим. редактора). 

Пацієнтами американських хірургів стануть діти від 3-х місяців до 16-ти років. Заздалегідь до лікарні швидкої допомоги маленьких пацієнтів доставляють каретами «швидкої допомоги» або медичним гелікоптером. До прикладу, вчора завдяки аеромедичній евакуації до лікарні транспортували важкохвору 6-річну дівчинку із Дубно. У неї вроджена вада серця. Операцію дитині проведуть завтра. 

Ця благодійна програма в партнерстві з «Novick Cardiac Allience» буде діяти щонайменше 2 роки. Всі оперативні втручання є безкоштовними для пацієнтів. Тож медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги закликають звертатися батьків дітей із вадами серця, щоб пройти консультацію та одержати рятівну операцію. 

Фото: FB-сторінка Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.