Субота, 13 Квітня, 2024

У Львові старовинні пам’ятки можна побачити за допомогою доповненої реальності

Біля Львівської ратуші встановили спеціальні стенди, на яких зображенні фото архітектурних пам’яток. Кожен охочий може відсканувати QR-код та поглянути на будівлі міста, які вже втрачені. Про це повідомили у прес-центрі ЛМР. Далі на lviv-future.

Як зазначається, проєкт є досить цікавим та потрібним. Адже таким способом більше людей зможуть «заглянути» у минуле та поцікавитися історією Львова. 

Що передбачає новий інтерактивний тур про архітектурні пам’ятки

Кожну втрачену пам’ятку можна подивитися шляхом віртуальної реальності. Оскільки їх змогли відтворити у своєму первинному виді та презентувати у вигляді інтерактивної карти.

Таким способом, можна поглянути, яким був Високий замок, перед тим, як його розібрали у дев’ятнадцятому сторіччі. Дізнатися, який мала вигляд Львівська ратуша у сімнадцятому сторіччі. Або побачити на старовинні будівлю синагоги «Золота роза» в двадцятому сторіччі чи колись славетну Краківську браму.

Усі ці архітектурні споруди об’єднує спільна історія руйнування, оскільки їх вже ніколи не вдасться побачити на живо. Однак сучасні технології дають змогу поглянути на них у віртуальному світі.

Яким способом можна «відвідати» віртуальні пам’ятки

Для того, щоб вирушити в мандрівку в часі достатньо скористатися своїм смартфоном. 

Спочатку варто відсканувати QR-код, який розміщений та плакаті біля малюнку пам’ятки, та підійти до руїн споруди. Тоді зайти за посиланням та скачати потрібний додаток, де відкриється платформа доповненої реальності. Після цього, обрати розділ «Львів» та потрібний архітектурний об’єкт, біля якого знаходиться людина.

І останніми діями буде відкрити камеру на телефоні та направити на цю споруду. Таким способом можна буде побачити колишній вигляд архітектурної пам’ятки та навіть прогулятися у її околицях. Відвідувач також може зробити фото в доповнювальній реальності, послухати цікаву інформацію про споруду в додатку.

Цікаво, що такий проєкт є першим у Європі, який дає можливість шляхом доповненої реальності відтворити втрачені пам’ятки.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.