Субота, 18 Травня, 2024

У Львові відновили старовинну браму на вулиці Меретина

Дубова брама була значно пошкоджена ще у часи Другої світової війни. Про це повідомили у Бюро спадщини. Далі на lviv-future.

Як зазначається, старовинну браму реконструювали у центрі Львова на вулиці Бернарда Меретина, 10. Таке відновлення тривало протягом місяця.

Як відбувалася реконструкція дубової брами

Сама автентична брама була повністю знищена під час бомбардування у воєнні роки. Тому варто було реконструювати елемент будівлі за зразком іншої брами в будинку навпроти. Майстри вирішили взяти ті двері, які стояли увесь цей час та зробити з них справжню вхідну браму.

Спочатку замінили дощечки у дверях, тоді відливи та притворну планку, верхнє скло. На останньому етапі важливо було відтворити історичний декор, який прикрашав їх первинно.

C:\Users\smail\Desktop\restavratory-vidnovyl-dubovu-bramu-na-vulytsi-bernarda-meretyna-04.jpg

Загалом, на реконструкцію добової брами витратили більше п’ятдесят чотири тисячі гривень. З цих коштів також були вклади жителів міста, що становить близько шістнадцяти тисяч гривень. Такий поділ фінансування є домовленим за умовами реставрації будівель Львова: коли мешканці мають сплатити тридцять відсотків, а міська рада – сімдесят відсотків.

Загалом, браму вдалося виконати в історичному стилі, не зважаючи на те, що з попереднього її вигляду залишилося тільки близько десяти відсотків.

Варто зазначити, що нещодавно відновили ще одну старовинну браму у Львові. Цього разу реконструкція відбулася на районі Привокзальної на вулиці Героїв УПА. 

C:\Users\smail\Desktop\restavratory-vidnovyly-sosnovu-bramu-na-heroiv-upa-12-01.jpg
Фото: Бюро спадщини

Брама була в пошкодженому стані та була покрита надзвичайно великим шаром неякісної фарби. Крім того, реконструкція була нелегкою через матеріал, з якого вона виготовлена. А саме – сосну.

Тому на таке відновлення витратили майже вдвічі більше коштів, ніж браму на вулиці Орлика. Це вісімдесят вісім тисяч гривень.

Цікаво, що у місті часто відбуваються реконструкції частинок історичних будівель Львова. Таким способом майстри намагаються зберегти автентичний вид міста та його історичне минуле.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.