Понеділок, 27 Травня, 2024

У Львові відреставрували двері будинку, де жив Станіслав Лем

Нещодавно у центрі Львова провели оновлення ще однієї пам’ятної будівлі у місті.

Про це повідомили у ЛКП «Бюро спадщини», пише lviv-future.com.ua.

Як зазначається, реставратори відновили стан металевих дверей у будинку, де проживав відомий польський письменник Станіслав Лем. Пам’ятка розташована на вулиці Богдана Лепкого 4. Цікаво, що у цьому ж будинку мешкав і український митець слова Богдан Лепкий, в честь якого було названо вулицю.

Станіслав Лем мешкав у будівлі у період з 1921 по 1942 рік. Письменник також описав свої спогади цього періоду життя та сам будинок в автобіографічному романі «Високий Замок». Підкреслимо, що в основному автор працював у жанрі наукової фантастики.

Реставрація дверей передбачала доповнення решітки, де не вистачало певних елементів, виготовлення нової ручки, заміна завіси та від ремонтування шпінгалет. Таким чином, майстрі, які проводили реконструкцію, заново виготовили втрачені елементи. Загалом вони змінили близько 35 % металевих конструкцій, що було пошкоджено внаслідок корозії.

C:\Users\smail\Desktop\restavratory-vidnovyly-vkhidnu-bramu-v-budynku-de-zhyv-stanislav-lem-05.jpg
Фото: Бюро спадщини

Реставратори зазначили, що такий процес відбувався доволі поступово. Спочатку браму почистили від зайвих нашарувань. Потім встановили оновлений поріг та підмінили значну частину коробки, яка за довгий час прогнила, та встановили інше скло. Тоді важливо було розчистити тиньк, що закривав частину верхньої стулки дверей та виконали оновлення інших частин брами.

Крім того, реставраторам вдалося відшукати автентичне забарвлення дверей, яке воно було колись, та перефарбувати у цей же колір. 

У Бюро спадщини повідомили, що така робота коштувала 77 998 гривень, з якої 23400 гривень змогли вкласти жителі міста.

Варто зазначити, що цього року у Львові відзначалося 100-річчя із дня народження Станіслава Лема. Відтак, протягом року відбулося безліч урочистих заходів, приурочених цій події. Зокрема відбулося встановлення меморіальної таблиці письменнику на фасаді будинку, де він жив.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.