Субота, 18 Травня, 2024

Дерев’яну дзвіницю у селі Лоні відреставрують до кінця року, якщо вистарчить коштів

На Львівщині, у селі Лоні (Перемишлянська громада), триває реставрація історичної дерев’яної дзвіниці при церкві Собору Пресвятої Богородиці. Як повідомив підрядник, завершити відновлення дзвіниці готові вже до кінця року, однак лише за тієї умови, що вистарчить коштів, розповідає сайт lviv-future

У Львівській ОДА повідомляють, що цьогоріч на реставрацію пам’ятки при храмі було виділено лише 400 тисяч гривень з обласної програми. Їх може не вистарчити і тоді роботи доведеться перенести і на наступний рік, однак чиновники розглядають можливість дофінансування ремонту за рахунок громади або ж передбачити решту грошей при плануванні заходів програми на 2022-й рік. Повний кошторис виконання проєктних робіт становить 1,6 млн гривень, як зазначає підрядник. 

Наразі у дзвіниці замінили перегнилі підвалини, розробляють каркас і планують накрити гонтом. Реставрація дзвіниці є важливим етапом відновлення цілісного комплексу важливої архітектурної пам’ятки національного значення вісімнадцятого століття.

Що стосується самої сакральної споруди, старовинного дерев’яного храму, то його реставрацію здійснили у 2018-2020-х роках. Це тризрубий храм, зведений у 1724-му році, маловідома архітектурна пам’ятка Львівщини, яка, за словами директорки департаменту архітектури Львівщини Олени Василько, може стати новим туристичним та культурний маркером на мапі регіону. 

Паралельно тривають реставраційні роботи з відновлення дерев’яних храмів у Заболотцях, Зарудцях, дзвіниці храму Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі. Також кілька днів тому стало відомо про початок реставраційних робіт у храмі Успіння Богородиці на хуторі Кліцько, що поблизу Львова, – про деталі цього проєкту редакція нашого сайту повідомляла раніше. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.