П’ятниця, 19 Липня, 2024

В будинку на площі Ринок обвалились сходи: встановлено ймовірну причину

У неділю, 20 лютого в будинку по вул. Ставропігійській, 5 стався обвал сходової клітки між 3 та 2 поверхами. Повідомляють, що травмованих і постраждалих немає. Попередньою причиною називають несправність несучої балки перекриття, пише lviv-future.com.ua.

Цей будинок, розташований на площі Ринок, має довгу історію і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Мурована з цегли і каменю триповерхова будівля зводилась у XV-XVI століттях. Наразі це житловий будинок. Балка на перекриттях зруйнувалася, оскільки була вже трухлявою та зношеною – такий висновок після обстеження зруйнованих конструктивних елементів зробили фахівці. Несуча балка з покрівлі обрушилася на сходові марші третього та другого поверхів,  внаслідок чого все це впало на перший поверх. Хоч сама балка і була міцна, але у місцях, де вона з’єднувалась із мурами, деревина була вже не здатною утримувати покрівлю. Повідомив цю інформацію Андрій Зозуля, голова Галицької райадміністрації. Він також зазначив, що покрівля цього будинку вже була пошкоджена літнім буревієм, але управляюча будівлею компанія швидко провела ремонтні роботи.

В результаті  руйнування сходів доступ жителів до їхніх помешкань був перекритий. Дехто з них просто не зміг потрапити до квартир після повернення з роботи. Міська рада запропонувала жителям кам’яниці переселитися до інших помешкань на час, поки встановлюватимуть тимчасові сходи. Проте 

залишати своє житло мешканці відмовились, адже за результатами обстеження рятувальників та експертів загрози подальшого руйнування будинку немає. 

Поки що на місці обвалу працювали бригада ДСНС та альпіністи, які прибирали всі ненадійні елементи конструкції, які ще можуть обвалитися. Вода та електрика в будинку наявні, а газ на короткий час відімкнули, щоб фахівці з газопостачання могли обстежити будинок на наявність пошкоджень у системі надходження газу. Планується встановлення риштування для того, аби зробити тимчасовий вхід.

На цей час усі ремонтні роботи в будинку оплачує управляюча компанія, але після складення кошторису міська комісія з надзвичайних ситуацій буде вирішувати, з яких джерел фінансуватимуть відновлення сходів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.