Субота, 18 Травня, 2024

Занедбаний педагогічний гуртожиток для педагогів на вулиці Тиктора хочуть відновити

Обласний департамент освіти має намір відновити занедбану освітянську будівлю в центрі Львова – триповерховий гуртожиток при Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, що на вулиці Івана Тиктора, 5, пише сайт lviv-future. Як розповідають в департаменті, будівля веж давно перебуває в занедбаному стані і потребує капітального ремонту – і всередині, і зовні.

Гуртожиток призначений для освітян з віддалених куточків області, які приїжджають до Львова за підвищенням кваліфікації. В департаменті кажуть, що гуртожиток поки що не в аварійному стані, однак подекуди вже видно, що парапети та ліпнина починають розсипатися.

Крім поселення педагогів з віддалених районів області, гуртожиток також планує прийняти частину Будинку вчителя, що розташований на вулиці Коперника. Саме ж приміщення Будинку вчителя на Коперника планують віддати Малій академії наук. На думку львівських чиновників, такі зміни сприяли б розвитку і самого Інституту післядипломної освіти, і Малої академії наук. Обидві ці інституції у Львові досить на високому рівні, тож потребують забезпечення рівних умов для розвитку.

Відремонтують триповерхове приміщення, скоріш за все, у наступному році, адже в цьому чиновники навряд зможуть знайти фінансування на відновлення гуртожитку.

Варто зазначити, що будівля гуртожитку не належить до архітектурних пам’яток міста. Хоча, це споруда зі своєю історією, адже за часів панування Польщі в цьому приміщенні діяв єврейський педагогічний інститут-школа, згодом тут облаштували єврейську бібліотеку. З приходом радянської влади на територію України у стінах приміщення будівлі на вулиці Івана Тиктора, 5, почав діяти гуртожиток Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.