П’ятниця, 24 Травня, 2024

60-метрову дзвіницю на вулиці Личаківській відреставрують за понад 4 млн гривень

Цього року у Львові стартує масштабна реставрація 60-метрової дзвіниці на вулиці Личаківській, що належить до архітектурного ансамблю церкви Пресвятої Богородиці, пише сайт lviv-future. Цими днями у львівській мерії розповіли про майбутній ремонт і повідомили про деякі подробиці – зокрема, стало відомо, що реставрація вежі коштуватиме понад 4 млн гривень.

Поки що це лише орієнтовна вартість ремонтних робіт – наразі готується тендер в міському управлінні охорони історичного середовища. В планах – розпочати відновлення дзвіниці вже цього року і завершити в наступному.

Окрім дзвіниці, ремонту підлягає і дах будівлі, а також фасад та вікна. Оновлення та укріплення потребує і оглядовий майданчик, розташований тут.

Варто зазначити, що зовсім скоро на площі навпроти храму Пресвятої Богородиці з’явиться також оновлений громадський простір. Тут вже замощено нову плитку, поремонтовано сходи, облаштовано лавки, смітники та встановлено нове освітлення. На цьому ремонтні роботи на площі біля храму не завершаться – ще потрібно облаштувати питний фонтан, висадити дерева та кущі, здійснити монтаж чотирьох велосипедних доріжок. Загалом, новий громадський простір, який зараз тут облаштовують, коштуватиме нашому місту понад мільйон гривень.

Нагадаємо, що храм Пресвятої Богородиці на вулиці Личаківській з’явився у міжвоєнний період перед Другою світовою війною. До цього на цьому місці знаходився дерев’яний храм – церква святого Іллі, що належала римо-католицькій громаді. Церква Пресвятої Богородиці була освячена як греко-католицький храм з приходом до Львова демократичних сил – у 1992-му році. Сучасний храм має одну головну особливість – величезну 60-метрову вежу-дзвіницю, яка нагадує флорентійську кампанілу. Зовнішній вигляд церкви нагадує традиційну старохристиянську базиліку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.