Вівторок, 16 Липня, 2024

Цікаві факти про найвідоміше львівське видавництво 

Видавництво Старого Лева (ВСЛ) – відоме не лише у Львові, а й в усій Україні, а також книги видавництва читають і за кордоном. Старий Лев співпрацює з низкою іноземних видавництв. На сьогодні, це одне з найбільших українських видавництв, у якому видають художню літературу, поезію, книжки для дітей, мотиваційну літературу, книги про кулінарію, дизайн, мистецтво тощо. 

Концепція видавництва зосереджена передусім на якості продукції  та на дотриманні власного книжкового стилю. Книгарні Старого Лева відкриті у Львові, Києві, Одесі, Дніпрі. Більше на lviv-future.com.ua.

Від дитячої книжки – до великих видавничих проєктів: історія Старого Лева

Цікаво, що Видавництво Старого Лева заснували двоє молодих амбітних людей — українська поетеса й дитяча письменниця Мар’яна Савка, яка дотепер є головною редакторкою Старого Лева та гітарист львівського гурту “Мертвий Півень” Юрій Чопик у 2001 року. 

C:\Users\smail\Desktop\962c92a8-d7ca-4ed7-a6c9-846a43c22327.jpg
Фото: Будинок офісу Видавництва Старого Лева.Офіційний сайт

Первинна концепція видавництва була спрямована на видання дитячої літератури. Перша книжка Старого Лева вийшла у 2002 році під назвою “Малятам і батькам” відомої галицької кулінарки Дарії Цвєк і одразу здобула премію на Всеукраїнському Форуму Видавців у Львові та стала “Книжкою року 2002”. З того часу видавництво видало чимало різноманітних книг для дітей на будь-який смак. 

У 2012 році змінився один з директорів видавництва: Юрій Чопик покидає Старий Лев і одразу новим директором стає Микола Шейко. 

C:\Users\smail\Desktop\b82d4b2f-07aa-4f22-95d2-1603893dacf3.jpg
Фото: Мар’яна Савка – головна редакторка й співзасновниця Старого Лева. Офіційний сайт: Видавництво Старого Лева

Починаючи з 2013 року видавництво презентує дорослу літературу, охоплюючи значно більшу авдиторію читачів. Інтенсивне зростання видавничих темпів  переносить Старий Лев у центр книговидавничої культури. ВСЛ стає учасником на багатьох книжкових ярмарках та подіях.

Так, у 2014 році видавництво вперше взяло участь у престижній дитячій книжковій виставці у Болоньї, де книжка-картинка Творчої майстерні “Аґрафка” (Романи Романишин і Андрія Лесіва), що тоді ж вийшла у Старому Леві, виграла в номінації “Opera Prima”. 

Особливості книг видавництва Старого Лева

Кожна книжка видавництва Старого Лева особлива своїм унікальним дизайном та відмінною якістю. У 2015 році для відвідувачів відкрилася перша книгарня Старого Лева.  Коли читач приходить у книгарню-кав’ярню Старого Лева,  то поринає в затишну атмосферу неймовірних книжкових світів. 

Тепло, яке закладають працівники видавництва у книги разом із сумлінною працею, вирізняє книжки ВСЛ з-поміж інших. На сьогодні, у Старому Леві працює понад сто працівників.

C:\Users\smail\Desktop\5081b1f9-b350-466b-8c02-1fb8d2dc587c.jpg
Фото: Книгарня-кав’ярня Старого Лева у Львові. Офіційний сайт

У 2018 році офіс видавництва переїхав у власний будинок на вулиці Старознесенська, 24-26. Його фасад прикрашений книжковою полицею з корінцями книг Старого Лева. 

Завдяки співпраці з іноземними видавництвами у Старому Леві вийшли    переклади всесвітньо відомих письменників: Ернеста Гемінґвея, Мілана Кундери, Кадзуо Ішіґуро, Арундаті Рой, Террі Пратчетта, Елізабет Ґілберт, Салі Руні та багато інших. 

C:\Users\smail\Desktop\4a3c2a5c-963f-4bb1-b250-bf4b9125bf3a.jpg
Фото: Книга “Мистецтво війни” Сунь-дзи, яка вперше вийшла української у ВСЛ. Офіційний фб

Цікаво, що у 2016 році Старий Лев придбав права на видання усіх творів  Ернеста Гемінґвея і кожного року презентує по кілька книг улюбленого усім автора. Так, у 2017 році вийшло одразу три переклади: “Старий і море”, “Фієста. І сонце сходить”, “Чоловіки без жінок”. У 2018 році — “По кому подзвін” та “Прощавай, зброє”, а також біографія Гемінґвея “Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя”. У 2019-2020 роках — книги “Переможцю не дістається нічого”, “Мати і не мати”, “Острови поміж течій”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.