Вівторок, 23 Квітня, 2024

Де у Львові та області збудують тимчасове житло для переселенців

За підрахунками агентства ООН з питань міграції, за перший місяць війни понад 6,5 млн українців вимушено переїхали в інші регіони країни, насамперед – в західні області. Однак пошук безпечного та доступного тимчасового житла для переселенців є великою проблемою, люди часто змушені спати в не пристосованих для цього місцях, тож керівництво Львова й області спільно з благодійниками та підприємцями обговорюють і планують будівництво евакуаційних хабів. Це, повідомляє сайт lviv-future.com.ua, комфортні містечка з модульних конструкцій.

У Львові

У Львівській міській раді розглядають декілька ділянок під будівництво тимчасового модульного житла для переселенців. Йдеться про землю на 12 га на вулиці Величковського в Рясному, 2 га на вулиці Тракт Глинянський, а також 8 га в Дублянах. Обговорюють і інші ділянки в межах міста, де можна звести тимчасове модульне житло для переселенців, проте їх не називають, щоби не провокувати зайвих дискусій.

Перше будівництво мають почати вже в квітні. Варто додати, що житло у Львові будуватимуть там, де є можливість провести комунікації і там, де потрібен людський ресурс, тобто де сконцентроване виробництво, куди переміщуються підприємства зі сходу й центру.

В області

Благодійний фонд «У нас є сили» у межах волонтерського проєкту LeoStates розпочав підготовчі роботи зі створення евакуаційних хабів у Львівській області. Облаштують їх у Миколаївській та Жовківській громаді. Одне таке містечко вміщатиме 500-1000 людей одночасно. Модульні конструкції будуть створені відповідно до вимог ООН.

Площа одного модуля в містечку – 15 м2, розрахований він на двох-чотирьох осіб. Для того, щоби змонтувати таке житло, потрібно всього лиш 4 години. Воно стійке до морозів і спеки й може використовуватися понад десять років. Завдяки простоті та швидкості монтажу модульні помешкання є світовим стандартом для переселенців. Такий принцип побудови житла вже випробували в Сирії.

Керівник проєкту Станіслав Луцкович розповів, що кожен будиночок буде обладнаний усім необхідним: туалетом, душем, плитою для приготуванні їжі. А на території евакуаційного хабу буде розміщений медичний пункт, пральня, також підключать wi-fi.

Вартість одного облаштованого та підключеного до комунікацій модуля для чотирьох осіб – приблизно 10 тисяч євро. З держбюджету коштів не використовуватимуть, до фінансування та будівництва долучаються представники бізнесу та іноземні партнери. Зараз проєкт евакуаційних хабів ще перебуває на етапі збору коштів та оформлення проєкто-кошторисної документації.

Перші житлові модулі в області мають з’явитися вже в травні, а в червні планують поселити першу тисячу переселенців. Задля створення робочих місць евакуаційний хаб у Жовківській громаді планують об’єднати зі створенням технопарку в промисловій зоні. Вже є ініціатива від IT-компаній, які готові проводити для переселенців навчання.

До слова, українська студія дизайну Balbek Bureau також розробила проєкт модульного містечка для переселенців під назвою RE:UKRAINE. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.