Самостійно людині з алкогольною залежністю важко розпізнати симптоми того, що пора зупинитись. Частіше за все рішення про початок лікування приймають найближчі родичі, наприклад, дружина чи чоловік, діти, батьки, друзі. У такому разі львів’янам важливо обрати надійний та безпечний заклад, наприклад, https://helprehab.org.ua/likuvannya-alkogolizmu-lviv/, де завдяки комплексному підходу вдасться вилікуватися.
Симптоми алкогольної залежності. Коли потрібна допомога?
Після того, як людина може декілька тижнів без зупинки пити, близьке оточення починає розуміти, що щось не так. Іноді й сама людина перестає розуміти, що коїться, й може попросити про допомогу. До характерних симптом алкогольної залежності відносять:
- вживання алкогольних напоїв наодинці, без нагоди, ще й тривалий час;
- людина починає брехати про факти вживання алкоголю, всіляко це приховує;
- втрата відчуття норми, людина перестає контролювати кількість спожитого алкоголю;
- у тверезому стані людина із алкогольною залежністю відчуває депресивність та часткову чи повну втрату інтересу до тих речей, які раніше були цікавими;
- невдалі спроби скоротити кількість спожитого алкоголю.
Коли ж потрібна допомога? Відповідь одна – чим раніше, тим краще. Помітивши ці симптоми, варто не гаяти час, а діяти.
Як проходить лікування?
Важливо, щоб лікування алкогольної залежності було комплексним, та включало наступні складові.
- Фізичне та психологічне обстеження. Важливо визначити не лише стадію алкогольної залежності, але й супутні захворювання, викликані нею. Психологічний підхід допоможе знайти внутрішню мотивацію бути тверезим.
- Більшість звернень розпочинаються саме з детоксикації чи виведення із запою. Не всім пацієнтам потрібний цей етап, але у випадку, коли людина декілька тижнів п’є та не може при цьому зупинитися, тоді без цього не обійтися.
- Психологічна підготовка – це окремий етап, тривалість якого залежить від мети.
- Після психологічної терапії наступає черга кодування від алкоголізму.
- За необхідності проводиться додаткове лікування від нарколога.
- Важливою є підтримка у групах чи відвідування психолога на постійній основі.
Куди звернутися за допомогою?
Львів’яни можуть звернутися в ГО Наркологічний центр «Хелп». У цілому звернення до лікаря-нарколога – це вже перший важливий етап. Спеціалісти нададуть покрокові рекомендації, а також застосують комплексний та комбінований підхід. Реабілітаційний центр підбирає індивідуальну програму лікування для кожного пацієнта.
У закладі до людини у першу чергу ставляться як до особистості, яка потребує допомоги та певної корекції поведінки. Ніяких образ чи приниження, придушення бажань тут не буде, лише суцільна підтримка та налаштування вірних орієнтирів, які допоможуть повернутися до тверезого, реального життя.