Субота, 18 Травня, 2024

Види велосипедів та відмінності між ними

Велосипед – один із найпопулярніших видів транспорту. На ньому їздять як маленькі діти, так і дорослі та літні люди. Він дійсно зручний та вигідний. Ним можна швидко дістатись до будь-якого місця, при цьому не боятись застрягнути в заторі. Ну і величезною перевагою, особливо зараз, є те, що його не потрібно заправляти. Купити велосипед можна в багатьох місцях, особливо великий вибір в інтернет-магазині Алло. Але спершу потрібно чітко знати, що саме вам потрібно й для яких цілей. Для цього ми хочемо розповісти про види велосипедів та відмінності між ними.

Дорожні та міські велосипеди

Ці два види об’єднані в один пункт, бо вони майже не різняться між собою. Можна сказати, що міський – це удосконалена версія дорожнього. Один із популярних видів велосипедів, який знають практично усі. Призначений для катання по місту. Зроблений із алюмінію або сталі. Має зазвичай багажник, болотник, захисні ланцюги та в деяких випадках фари. Велосипеди такого типу достатньо швидкі та маневрені, тому ідеальні для міста.

Гірський велосипед

Це однозначно найпопулярніший вид, бо підходить і для гір, і для міста. Але гірські велосипеди також бувають різні.

  1. Гірський велосипед для початківців. Такі моделі мало чим відрізняються за характеристиками від міських. Лише зовні схожі на гірські. Не можна сказати, що вони підходять для гір. Швидше просто для околиць міста.
  2. Велосипед для крос-кантрі. Це вже більш професійна модель, яка оснащена якісними гальмами, вилками для довгого ходу та дорожчим обладнанням. Підходить для місцевості, де наявні підйоми та спуски, багато пагорбів.
  3. Велосипеди для downhill. Це вже моделі для спуску з гір із різного роду перешкодами. Вони мають надійну міцну раму, найсильніші гальма та чудову амортизацію. 

Шосейний велосипед

Даний вид призначений лише для катання по рівній поверхні або ж по спеціальним доріжкам для велосипедів. На ньому категорично не можна їхати по поганій дорозі чи горам. На вигляд він відрізняється своїм кермом, воно ніби лежить і схоже на роги. В шосейних моделях дуже легка рама та тонкі колеса, що дозволяє розганятись до великих швидкостей.

Трековий велосипед

Трекові моделі призначені лише для гонок. На них не можна їхати містом. Вони взагалі не мають гальм, зупинятись можна за рахунок поступового зменшення швидкості. В таких велосипедах лише одна передача і максимальна швидкість може сягати 90 км/год. 

Гібрид

Це ідеальне поєднання міського, гірського та шосейного велосипеда. Оптимальний варіант для тих, хто не знає, де опиниться завтра. Якщо ви любите і місто, і гори, то варто придивитись до гібрилних моделей. Вони мають хорошу амортизацію для нерівної поверхні та можуть розганятись на велику швидкість. 

Ось найпоширеніші види велосипедів. Перш ніж придбати один із них, варто точно визначитись, для чого він вам потрібен– для прогулянок, спорту, гір чи просто пересування містом. Моделей є велика кількість, тому кожен зможе вибрати те, що найкраще буде відповідати вимогам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.