Субота, 13 Квітня, 2024

Як продовжити навчання дітям-переселенцям на Львівщині

14 березня у Львівській області учні повертаються до навчального процесу. Кожен заклад самостійно обирає очну, дистанційну або змішану форму навчання. Проте що робити дітям-переселенцям і як продовжити навчання в чужому місці? Більше на lviv-future.com.ua.

Варіант перший – долучитись до навчання в одній зі шкіл Львівщини.

Школи мають знайти тимчасово переміщених дітей та долучити їх до навчального процесу. Директори шкіл повинні цьому посприяти. Або ж батьки чи рідні дитини, яка бажає продовжити навчання, повинні самі звернутися до керівництва школи, яка їм підходить за розташуванням чи іншими критеріями.  

Хоча й треба зауважити, що не всі заклади в області зможуть повернутися до нормального навчання, оскільки тепер у багатьох школах проживають переселенці.

Варіант другий – зареєструватися у школі дистанційного навчання.

Якщо діти не можуть долучитися до освітнього процесу в якійсь зі шкіл, то тоді вони мають змогу зареєструватися у дистанційній школі «Вчитись просто». Таку школу департамент освіти і науки Львівської ОДА створив спільно з Центром інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська політехніка». Станом на 9 березня у школі дистанційного навчання вже зареєструвалася приблизно тисяча учнів. Зареєструватись можна за посиланням.

Як повідомляють у департаменті, дистанційна школа буде доступною для дітей-переселенців, що тепер мешкають на Львівщині, а ще для учнів, які зараз є біженцями у Польщі. З 14 березня дистанційна школа запрацює для учнів 7-11 класів, а з 21 березня – для 5-6 класів. Щодо початкової школи, то форму навчання цих учнів вирішують керівники відділів освіти та директори шкіл, проте, найімовірніше, у них буде ще тиждень канікул, як і в 5-6 класів.

Навчання відбуватиметься на платформі Moodle. Тут будуть всі необхідні навчальні матеріали. Виконані учнями завдання перевірятимуть, а результати обліковуватимуть. Рідні та учні зможуть (на вимогу) отримати витяг з електронного журналу з оцінками для подальшого представлення в закладі освіти за постійним місцем проживання.

До роботи в дистанційній школі запрошуються педагоги, що мають відповідний досвід, пройшли навчання щодо організації дистанційного навчання на цій платформі та готові працювати на волонтерських засадах. Вчителі, що бажають приєднатись до навчального процесу, можуть зареєструватись у формі: https://cutt.ly/LAmxJJQ.

Для детальнішого роз’яснення щодо навчального процесу на Львівщині працює «гаряча лінія»: 096 014 37 08, 093 547 37 83.

Нагадаємо, через вторгнення Росії в Україну 24 лютого львівських учнів перевели на дистанційне навчання, а з 28 лютого оголосили канікули на два тижні. Також скасували Державну підсумкову атестацію у 2022 році для учнів 4-х та 9-х класів, а крім того, Міносвіти пропонує скасувати цьогоріч складання ДПА для 11 класів, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Таке рішення зумовлене бажанням урядовців зменшити для учасників освітнього процесу рівень стресу, оскільки він і так дуже високий через воєнні дії. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.