Вівторок, 18 Червня, 2024

До кінця зими Монумент слави у Львові повністю демонтують

Скандальний Монумент слави у Львові нарешті мають повністю знести, розповідає сайт lviv-future. Історичну пам’ятку, залишену місту на згадку від “совєтской власті”, планують знести вже не перший рік і нарешті справа зрушила з місця – сьогодні, 18 грудня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про те, що вже до кінця зими скандальної пам’ятки в місті не буде. Її повністю демонтують.

Так, за повідомленням виконавчого комітету міської ради, повністю ліквідувати скульптуру повинні до 28 лютого. Відповідальними у цій справі є працівники Галицької районної державної адміністрації.

Якою ж буде доля залишків цього монумента?

Найвірогідніше, що пам’ятку не просто ліквідують та знищать, а залишки зберуть та передадуть до одного з львівських музеїв. Чудово для цього підійде музей “Територія терору”, де вже зберігалися демонтовані колись статуї солдатів, які було встановлено колись на монументі, на тридцятиметровій стелі. Саму стелу також було ліквідовано минулого року на початку весни.

На цьому ж місці, де знесуть пам’ятник, планують встановити нову скульптуру – це буде меморіал пам’яті українських героїв. Обстежити це місце та провести містобудівний аналіз планують до тридцятого січня. Окрім меморіалу українським героям, тут також планують облаштувати сучасний громадський простір – для напрацювання “дорожньої карти” з громадським простором у львівській мерії вже створили спеціальну робочу групу. Сюди увійшли музейники, посадовці, директори Стрийського парку та парку культури, а також депутати.

Цікаво, що саму скульптуру Ордена Перемоги було куплено колишнім регіоналом Добкіном на початку року та перевезено до Харкова. На це колишній нардеп витратив пів мільйона гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.