Вівторок, 21 Травня, 2024

“Інтимне” освітлення, “збитий” асфальт та інше: львів’яни скаржаться на стан парку імені Івана Франка

Парк імені Івана Франка у Львові – один з центральних найстаріших парків, який має багаторічну історію, пише сайт lviv-future. Сьогодні місце, яке збирає кожного дня чимало людей, перебуває в досить занедбаному стані і потребує поліпшення.

Львів’яни поскаржилися і розповіли про те, що зараз парк імені Івана Франка не має належних умов.

В парку недостатнє освітлення, понищений асфальт і ями на доріжках

Фото користувача Facebook

Львів’янка Мар’яна розповідає про те, що вже зверталася до місцевої влади раніше, розповідаючи про те, що асфальт вздовж доріжок перебуває в жахливому стані, а на самих доріжках численні ями. Тоді Мар’яні відповіли, що, на жаль, коштів з бюджету на вирішення цієї проблеми не передбачено, однак на цьому проблеми парку Івана Франка, виявляється, не закінчуються. Наступна серйозна проблема парку – це освітлення.

“Зараз о 17-й годині вже темна ніч, через парк ходить чимало людей, тож кожен сміливець має шанс отримати бонусний пакет – перечепитись в темряві або ж отримати на горіхи від когось з темряви. І не побачиш навіть, від кого (ред.)”, – каже львів’янка.

На доказ того, що в парку дійсно погане освітлення, львів’янка зробила декілька фотографій, звернулася з цим на “гарячу лінію” міста і розповіла про проблему. Звідси звернення львів’янки скерували до Львівського комунального підприємства “Зелений Львів”, де повідомили, що освітлення в парку працює в нормальному режимі і що жодних проблем з ліхтарями там немає. Саме ж освітлення, за словами чиновників, відповідає чинним нормам ДСТУ.

Велику реконструкцію в парку провели ще в 2009-му році

Ще понад 10 років тому на парк імені Івана Франка у Львові звернули увагу і провели велику реконструкцію парку. Тоді на ремонтні роботи з міського бюджету було виділено 5,6 мільйона гривень – за ці кошти в парку були вимощені нові доріжки трьома видами матеріалів, вздовж доріжок поставлено водостічні стоки, встановлено понад 130 лавочок для сидіння і більше сотні нових смітників.

Тоді ж, в далекому 2009-му році, було оновлено освітлення в парку. Ліхтарі тоді виготовляли за автентичним виглядом на замовлення.

Парк Івана Франка у Львові: історичні відомості

Парк імені Івана Франка в центральній частині Львова було відкрито наприкінці шістнадцятого століття і в різні епохи це місце мало різні назви – раніше парк називали “Єзуїтським садом”, “Поєзуїтським садом”, згодом парк носив ім’я Тадеуша Костюшка. Сьогодні парк імені Івана Франка вважається одним з найстаріших центральних парків нашого міста і найстарішим міським парком в Україні.

Заснували парк на території колишніх міських ланів, які колись стали власністю однієї багатої міщанської родини, яка перетворила ці землі в сад. Після того, як сад перейшов у володіння венеціанця, його перепланували на італійський манір, розбивши на тераси, а сам парк подарували місту, аби прогулятися та провести дозвілля тут могли всі охочі львів’яни.

Сподіваємося, що міська рада зверне увагу на скарги львів’ян і оновить освітлення в улюбленому парку для багатьох містян.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.