Субота, 27 Квітня, 2024

Історія Львівської ратуші

У дуже невеликій кількості міст є хоча б більш-менш красиві міські адміністрації. Можливо, Львівська ратуша навіть є єдиною з них. Розташовується ця будівля на площі Ринок. З моменту зведення будівлі вона залишається місцем, де розташована центральна міська влада Львова. У ХХІ столітті тут діє Львівська міська рада, пише сайт lviv-future.com.ua. Більше того, цей будинок належить до спадщини ЮНЕСКО. Але яка ж історія цього місця?

Що було до сучасної Львівської ратуші?

Звичайно ж, ратуша, яку можуть побачити всі зараз, не була тут із самого початку. Перша ратуша в місті була побудована ще в 1357 році, коли Львів отримало право на самоврядування. У ті часи кам’яні будівлі тільки з’являлися, та й це було дорогим задоволенням, так що було прийнято рішення зводити будинок дерев’яним. Саме через те, що будівля була повністю дерев’яною, в 1381 вона згоріла. Місцевою владою приймається рішення почати будівництво вже кам’яної ратуші.

На основній частині будівлі ніхто не зупинився. Вже до кінця XVIII століття Львівська ратуша являла собою цілий конгломерат будівель. Так, наприклад, основна її частина була побудована наприкінці XIV століття, західну частину збудували вже в 1491-1504 роках, а ось східну частину добудували лише у середині XVI століття. А в 1619 році була зведена одна з найбільш незвичайних частин будівлі, а саме висока вежа, яка була увінчана манієристичним ківером. Архітектором настільки незвичайної прибудови виступив досить відомий скульптор Бемер Анджей.

Ця ратуша змогла стати свідком величезної кількості історичних подій. Наприклад, у середні віки перед цією ратушею стояв спеціальний стовп для покарань. Тут проводилося безліч страт. В 1564 тут стратили молдавського господаря Томша, а в 1578 був страчений ватажок козацько-селянського повстання Іван Підкова.

Стіни ратуші наприкінці XVIII століття були майже повністю зруйновані, та й сам будинок занепадав. Тому на початку XIX століття місцева влада ухвалює рішення знести всі частини будівлі, крім вежі. Фундамент ратуші був ослаблений і 14 липня 1826 будинок було зруйновано.

Історія сучасної ратуші

Перший камінь нової ратуші було покладено 21 жовтня 1827 року. Будівництво тривало 8 років. Креслення для цієї ратуші створювали Йозеф Маркля і Франц Трешер. Всі ці креслення було затверджено у Відні, а сама ратуша створювалася у стилі віденського класицизму. Вся будівля створена з цегли, вона є чотириповерховою і має внутрішній двір. Над ратушею підносилася та сама вежа з годинником. На жаль, навіть остання частина будівлі, яка залишилася після вже зруйнованої ратуші, також не змогла довго простояти. 1848 року під час революційних подій у Львові обстріляла центр міста австрійська артилерія. Ратуша була дуже пошкоджена, а ця вежа впала. 1851 року будівлю повністю відремонтували разом із вежею. Більше того, туди встановили новий годинник.

На сьогодні вхід до ратуші абсолютно вільний. Але, щоб піднятися на вежу та її оглядовий майданчик, треба заплатити. З вежі відкривається чудовий краєвид на центр Львова.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.