Субота, 29 Червня, 2024

Найкрасивіші мурали Львова: сучасний стріт-арт

Львів асоціюється у місцевих жителів і туристів з кавою, старовинною архітектурою, замками та духом самої Європи. Проте достатньо просто визирнути за межі Площі Ринок, щоб відкрити для себе повністю новий світ сучасного стріт-арту, пише сайт lviv-future.com.ua

По всьому місту розміщені мурали з важливим посилом: соціальним, художнім, розважальним, патріотичним. Також вражає різноманіття використаних технік та жанрів, що потішить око будь-якої людини, яка любить насолоджуватися мистецтвом. Сьогодні розглянемо найкрасивіші та найважливіші мурали Львова, а також розповімо, як туди добратися. 

Коротка історія львівського стріт-арту 

Вуличні художники впроваджували свою культуру завжди, але повноцінна взаємодія між ними та містом почалася лише в 2013 році, коли в межах проєкту «Ревіталізація Підзамче» було створено «Перший стінопис». Над ним працювали декілька майстрів, кожен в своєму стилі, які чудово вписалися в загальну композицію.

З того часу місто продовжило підтримувати художників. Особливого розвитку львівський стріт-арт набув з початком повномасштабного вторгнення після 24 лютого 2022 року, коли на стінах будівель почали з’являтися патріотичні роботи та портрети захисників. 

На що обов’язково потрібно поглянути

Вшанувати пам’ять полеглих героїв можна коло зображення Юрія Руфа, яке відкрили 8 червня 2024 року коло ліцею, де той навчався. Мурал розміщений на стіні багатоповерхівки, зображає портрет військового та цитати з його віршів. 

Окрім цього, у Сихівському районі розміщений майже 30-метровий стінопис, присвячений Тарасу «Сихівському» Березюку, який загинув 24 серпня 2022 року. 

Патріотичну тематику також продовжують: 

  • зображення дівчинки на Городоцькій, 14, виконане в синьо-жовтих відтінках та обрамлене цитатою Володимира Зеленського;
  • робота у вигляді дівчини — метафоричного зображення України, авторства Андрія Буняка, розміщена на Роксоляни, 35;
  • стінописи на вулицях Бенедиктовича та Вітовського, які постійно доповнюються та змінюються. 

Унікальним для львівського стріт-арту є робота «Поїзд». Вона розміщена на вулиці Ярославенка, має довжину 56 метрів, а висоту близько 6 метрів. Це одна з найдовших робіт міста, створена, до того ж, студентами. 

https://lviv.travel/image/blocks/70/e2/70e2aaae534d0a0562b5dfea8a03d7600267fd8d_1678786114.jpeg?w=600&crop=610%2C622%2C163%2C-207

На вулиці Академіка Сахарова, 82 ви знайдете будинок-кросворд, який є надзвичайно цікавою нетуристичною атракцією Львова. Зображення сягає довжиною 30 метрів, в ньому можна розшифрувати імена видатних українських діячів. 

https://lviv.travel/image/blocks/ff/47/ff476ca3ac9bf50bd0558c983bf13a070bfcacda_1678786623.jpeg?w=600&crop=1251%2C848%2C29%2C0

Надзвичайно проникливою є робота «Взаємодія», розміщена на вулиці Княза Мстислава Удатного 4. Виконана в пастельних тонах, вона розповідає цілу історію про взаємодію людини з містом. Окрім цього тут можна зробити чудові фотографії. 

Взаємодія

Любителям абстрацій варто звернути увагу на мурал, розміщений на вулиці Мулярська, 3. Геометричні фігури, точки та лінії вдало поєднуються, описуючи погляд художників на те, як з’являються найважливіші ідеї. 

Ідея

На вулиці Єфремова, 11 ви зможете побачити чуттєвий мурал, присвячений бездомним та бідним, які постраждали від насильства. Зображення є не просто красивим, а й соціально важливим, адже говорить про теми, які прийнято замовчувати. 

https://tvoemisto.tv/media/gallery/full/8/7/87843.jpeg

Це далеко не вичерпний список муралів — їх тисячі, тому можна провести не один день в пошуку та розгляданні кожного з них. Насолоджуйтесь вуличним мистецтвом разом з нами. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.