Субота, 14 Вересня, 2024

Чому Львів – один із найбільших ІТ-хабів України

До початку повномасштабного вторгнення Львів був одним з найбільших ІТ-хабів України, а після 24 лютого 2022 року місто стало також центром релокації для українців, зокрема для IT-бізнесу. У наш час Львів займає друге місце за кількістю зайнятих у техіндустрії та за прямим економічним ефектом ІТ-галузі, скоригованим на міграцію, пише сайт lviv-future.com.ua

Згідно з дослідженням IT Research Ukraine, ІТ-індустрія Львова та області налічує 599 компаній. Їх кількість збільшилась зі 192  у 2015 році до 599  у 2023 році. Загалом, 28% ІТ-компаній України мають офіси у Львові або області.

У місті переважають сервісні ІТ-компанії. Тут були засновані та мають головні офіси компанії SoftServe, Intellias, ELEKS та інші. Близько 40% спеціалістів релокувалися у Львів з інших регіонів. Місто приваблює комфортними умовами життя та старовинною архітектурою.  

Переваги Львова на ІТ-ринку

Львів – економічно вигідне та відносно безпечне місто для відкриття нових офісів та представництв компаній. Загальний економічний ефект ІТ-галузі у Львові та області зростає: з $1,4 млрд у 2020 до $1,8 млрд у 2021. А у 2022 році перетнув позначку у понад $2 млрд, що становить +10% зростання. Приріст податкових надходжень від ІТ-компаній Львівської області у 2022 році склав на 27,4% більше ніж у 2021. Обсяг сплачених податків ІТ-компаніями області загалом за 2022 рік склав $59,45 млн, а у першому півріччі 2023 – $34,55 млн. Крім того, у 2023 році IT-галузь України забезпечила $6,7 млрд надходжень попри роботу в умовах другого року війни, а комп’ютерні послуги склали 41% загального експорту послуг.

У 2023 році у місті та області налічувалося понад 51 тисяча досвідчених ІТ-спеціалістів. Найбільше фахівців, а саме 41%, мають рівень кваліфікації Senior. 

Всупереч викликам, ІТ-індустрія демонструє високий рівень стійкості та продовжує залишатися однією з ключових в українській економіці. Українські компанії якісно працюють в умовах не лише глобальної кризи та рецесії, а й повномасштабного вторгнення. Попри це, техгалузь продовжує забезпечувати значний обсяг валютних надходжень до України. За 2023 рік експорт IT-послуг приніс $6,7 млрд валютних надходжень до економіки України. 

IT-продукти світового рівня

Розташований Львів найближче до кордонів ЄС. Місто приваблює молодь, фахівців та іноземних інвесторів. У Львові проводяться міжнародні конференції, створюються десятки стартапів – цьому сприяє потужний акцент на ІТ-освіту. У місті активно розвивається стартап-екосистема, зокрема завдяки тісній співпраці університетів з ІТ-компаніями. Львівські університети активно співпрацюють із закордонними для обміну та стажувань студентів. У 4 університетах Львова діє 19 бакалаврських програм, оновлених Львівським ІТ Кластером у співпраці з ІТ-компаніями та представниками освіти. У межах цих програм 4 500 студентів отримують сучасні знання, а також цінні практичні навички для роботи в усіх сферах ІТ: від кібербезпеки та штучного інтелекту до HR та IT Sales.

Міжнародні компанії також все частіше обирають Львів як локацію для своїх офісів. 20% глобальних компаній мають офіси в Україні, а 110 міжнародних корпорацій відкрили тут R&D-центри. 

У світових рейтингах Україна продовжує утримувати високі позиції. У 2023 році, за даними дослідження Global Skill Report 2023 від Coursera, Україна займає 15 місце у світі за рівнем професійних навичок населення у галузі бізнесу, технологій і науки. Окрім цього у 2023 році 15 українських ІТ-компаній увійшли до рейтингу світових лідерів в галузі розробки, аудиту та консалтингу Global Outsourcing 100 від Міжнародної асоціації професіоналів аутсорсингу (IAOP). 7 із цих компаній є членами Львівського ІТ Кластера. Згідно з даними DOU, 22 компанії з рейтингу ТОП-50 найбільших ІТ-компаній України також є учасниками спільноти Львівського ІТ Кластера, а 28 компаній мають офіси у Львові. 

Тільки 2% збуту львівських IT-компаній припадає на Україну. Найбільшим замовником є США — це 50%. На другому місці країни Європи — сумарно 35%. 8,4% IT-компаній Львова створюють власні продукти. Також у місті працюють R&D центри Oracle та Siemens. Отже, робота у Львові — це, як правило, робота над глобально значущими проєктами. 

Кількість створених робочих місць завдяки ІТ-сфері

В середньому 3,1 робочих місця створює та зберігає одна ІТ-компанія у Львові та області, найнявши одного спеціаліста техіндустрії. У 2020 році загальна кількість створених робочих місць локальною ІТ-індустрією становила 74 тисячі, а вже у 2022 – 122-124 тисячі. Попри всі виклики, у 2023 році місту вдалося підтримати позитивний імідж та створити безпечний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Наприклад Львівський ІТ Кластер створив низку Victory-проєктів для наближення перемоги України, а також зміцнення безпеки та стабільності в Західному регіоні. Серед них Sky, Vision, Armor, Second Home, проєкт із забезпечення західного регіону України резервним доступом до інтернету, Центр ментального здоров’я в межах ініціативи будівництва Національного реабілітаційного центру “Незламні”.

Динамічний розвиток ІТ-середовища робить Львів привабливим центром для інвестицій, роботи та навчання. Недарма місцевим фахівцям довіряють міжнародні компанії зі світовим іменем, що, безумовно, має позитивний економічний ефект для міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.