П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Кілька неочевидних критеріїв під час вибору ноутбука або чому характеристики потрібно вивчати глибше, ніж ми це зазвичай робимо

У більшості випадків під час вибору та придбання ноутбуків ми враховуємо лише ті параметри, які вказав виробник або продавець в характеристиках товару. Звичайно ж, відштовхуватися від них правильно і необхідно. Це дозволяє підібрати найбільш підходящий пристрій для своїх потреб. Але в подібному підході є одна проблемка. Річ у тому, що зазвичай в описі товару вказані не всі характеристики. Деякі з них потрібно шукати самому, і вже на основі отриманої в ході пошуків інформації вибирати ноутбук.

Буває і так, що деякі важливі параметри ми просто не розуміємо або не зважаємо на них. В результаті купуємо ноутбук, приносимо його додому, вмикаємо, тестуємо і починаємо розуміти, що ми облажалися, адже в деяких моментах він не виправдав наших очікувань. В цій статті ми проллємо світло на деякі моменти, та дуже надіємося, що це допоможе вам в майбутньому з вибором ноутбука. Що ж, почнемо.

Характеристики процесора

Давайте для порівняння візьмемо два практично ідентичних ноутбука: HP ProBook 450 G7 і HP ProBook 450 G8. Ціни на них майже рівні (різниця складає близько 700 гривень). Характеристики також практично однакові, є лише декілька відмінностей.

Головна різниця полягає в процесорах. В обидва ноутбуки виробник встановив процесори Intel Core i3. Але в ProBook 450 G7 це Core i3-10110U (2.1 – 4.1 ГГц) 2019 року випуску, а в Probook 450 G8 — Core i3-1115G4 (1.7 – 4.1 ГГц) 2020 року випуску. І на даному етапі може здатися, що різниці між цими двома чіпами практично немає (різниця ж в роках випуску мінімальна і тактова частота майже однакова). Але це не так. Core i3-1115G4 значно потужніший, ніж Core i3-10110U. В синтетичних тестах він демонструє на 62% більшу продуктивність. Швидше вирішує задачі різної складності, має більшу пропускну здатність та краще справляється з сучасними іграми.

Одну з ключових ролей в цьому відіграє техпроцес. В Core i3-1115G4 він тонший, ніж в Core i3-10110U (10 нм проти 14 нм). Це означає, що перший чіп швидше обробляє інформацію та витрачає на це менше енергії. А якщо бути ще більш точним, то якби два процесори були абсолютно ідентичними, то той, що зроблений по тоншому техпроцесу буде і більш енергоефективним.

Тому ми рекомендуємо не робити вибір навмання. Щоб дізнатися, який процесор із тих варіантів, що вам подобаються, більш потужний та продуктивний, знайдіть в інтернеті сайт для порівняння та скористайтесь ним. Ви витратите на це всього кілька хвилин, але всі питання у вас після цього відпадуть відразу.

Тип матриці і параметри екрану

Вивченню цього питання обов’язково необхідно приділяти достатньо уваги. Якщо цього не зробити до придбання ноутбука, то після цього ви можете дуже розчаруватися адже якість зображення в різних ноутбуках дуже сильно відрізняється.

З самого початку вам необхідно визначитися з типом матриці. Вибирати ви будете між трьома варіантами: TN, IPS і VA. Якщо для вас важлива хороша передача кольору, відразу відмовтеся від TN-матриці. Цей варіант найдешевший, але насиченість кольорів тут м’яко кажучи не найкраща.

Вибирати рекомендуємо між IPS і VA. Різниця між ними наступна. У VA картинка більш насичена при прямому перегляді. При зміні кута огляду сприйняття змінюється. IPS-матриці демонструють трохи менш насичені кольори, але також дуже якісні. А головне, що картинка не змінюється, з якого б місця ви на неї не дивилися.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.