Вівторок, 21 Травня, 2024

«Культова споруда без релігійного наповнення»: проєкт крематорію у Львові затвердять до середини вересня

Майбутній крематорій повинен бути не лише функціональним, але й відбивати тенденції сучасної архітектури. Початок будівництва у межах Голосіївського кладовища слід очікувати найскоріше у 2022 році. А поки у міській раді працюватимуть над підготовкою, зокрема, до середини вересня планують затвердити проєкт, пише lviv-future.com.ua.

В управлінні архітектури і урбаністики Львівської міськради окреслили концептуальні засади конкурсу. Від учасників архітектурного конкурсу вимагається запропонувати проєкт, який би включав ритуальний зал та колумбарій. Тобто, процес кремації буде передбачати не тільки технологічну, але й духовну (ритуальну) складову. Також в управлінні наголосили, що майбутня культова споруда не має мати релігійного наповнення. Накінець, наголосили і про те, що автори проектів повинні враховувати економічну складову реалізації.

Зареєструватися на конкурс можна до 1 серпня поточного року. Дедлайн подачі робіт – 3 вересня, а журі засідатиме з 6 по 17 вересня. Передбачено призовий фонд у розмірі 360 тис. грн. Планується вручити три премії – 160, 120 і 80 тис. грн. 

Питання крематорію у Львові пов’язане з проблемою розширення кладовищ. У міській раді заявляли про необхідність розширення Голосківського (на 10 га) та Сихівського (на 16 га) кладовищ. Аби це здійснити, доведеться очистити ділянку лісу в 26 га. У суспільстві ідея крематорію зустріла позитивні відгуки: “за” висловилось більше половини опитаних мешканців міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.